Wpis z mikrobloga

Wraz z różowympaskiem planujemy kupić wymarzony projekt domu i mamy kilka pytań do jakiegoś eksperta w temacie. Znaleźliśmy pewien projekt ale chcemy do niego dodać garaż i dokonać kilku zmian w projekcie. Jako laik totalny. Rozumiem że kupuje projekt od danej firmy. Znajduje jakiegoś architekta. On dodaje moje zmiany i potem już do kierownika budowy i on ogarnia resztę? Jeszcze jedna sprawa jeżeli budynek jest murowany a wiem ze pewna firma robi ten sam projekt prefabrykowany. To rozumiem ze istnieje też możliwość wybudowania go w systemie szkieletowym. Jeśli chciałbym aby projekt był zrobiony w systemie szkieletowym to mogę pokazać jakiemuś architektowi jaki projekt bym chciał bez zakupu go w wersji murowanej i on przygotuje go w wersji szkieletowej? Czy istnieje możliwość porównania kosztów budowy i materiałów obu typów budynku przed zakupem odpowiedniego typu(murowany/szkieletowy)? Jeśli jest tu ktoś kto zna jakiegoś dobrego architekta z Gliwic i okolic pobliskich miast Śląska to proszę o namiary. Jeśli macie jakieś porady co do zakupu projektu to chętnie wysłucham. Zachód słońca z naszej działki dla atencji. #architektura #projektdomu #budowadomu #budownictwo #projektowanie #pytanie #pytaniedoeksperta #bytom #gliwice #katowice #chorzow #tarnowskiegory #slask #budujzwykopem
KRASZKI - Wraz z różowympaskiem planujemy kupić wymarzony projekt domu i mamy kilka p...

źródło: comment_zeZ4PfB5PjBukYjZh7gKSWRt4ZtrXltN.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@murarz13: Właśnie tego się obawiam że mogą pociągnąć jak za zborze. A jeszcze totalny laik i dlatego zastanawiam się jakie wyjście będzie najlepsze.
  • Odpowiedz
@KRASZKI: Kraszki dobra rada od osoby z branży. Nie kupuj gotowych projektów tylko idź do studia/architekta i zaplanuj dom taki jaki chcesz, bez przeróbek i inne gówno. Stawiasz dom marzeń czesto na kredyt niech on bedzie dla was jak z bajki. Czy ja widze działke na Borowej wsi? Jeśłi tak to może sąsiadami bedziemy :) Ja znam kogoś z Gliwic i okolic. Podam Ci namiar w poniedziałek tylko przypomnij się z
  • Odpowiedz
  • 0
@Shusey: Hej, dzięki za odpowiedz i radę. Właśnie tak myślimy ze chyba będzie najlepiej to od podstawy załatwić. Zbieramy fundusze aby obyć się bez kredyty jak narazie będzie chyba spoko. Ale zobaczymy jak z wykończeniem. Nie Borowa wieś ale też wieś tylko na północ od Gliwic. W poniedziałek napewno się odezwę. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@KRASZKI: Z tego co czytam, to projekt indywidualny na 100% wyjdzie taniej niż gotowiec z tymi zmianami co chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście - architekt, który robiłby projekt dla Ciebie może się wzorować na jakimś gotowcu, żebyście nie musieli ustalać wszystkiego od zera, ale znajdź sobie jakiegoś dobrego architekta i on przeprowadzi Cię przez cały proces ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do
  • Odpowiedz