Wpis z mikrobloga

  • 2
@Marcinowy na przylocie trochę tak, bo dwóch kumpli na lotnisku w Ovdzie wyciągnęło telefony i zaczęło zdjęcia robić XD zaraz ochrona i dlaczego, po co, skąd jesteście, proszę to usunąć. Ale gładko poszło. Na wylocie każdą osobę z naszej grupy (a była nas 5) "przesłuchiwała" inna osoba. Rozmowa około 7-10 minut, dlaczego tutaj, po co, skąd się znamy, ile się znamy, gdzie się zatrzymaliśmy, gdzie znaleźliśmy ten nocleg, co robiliśmy, gdzie byliśmy,
  • Odpowiedz
na przylocie trochę tak, bo dwóch kumpli na lotnisku w Ovdzie wyciągnęło telefony i zaczęło zdjęcia robić XD


@vladek: mądre xD
To trochę tego było ale podobną kontrolę miałem z osobistą w Norwegii w Stavanger jak 1 raz tam poleciałem na 2.5h i wracałem xD 3 typków czekało już na mnie i zatrzymali przy Gate przed sprawdzaniem dokumentów ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcinowy wiesz, myśmy wiedzieli że to wyjątkowy kraj jeśli chodzi o zabezpieczenia ale nie sądziliśmy że się sprują do turystów o 3 zdjęcia lotniska wśród pagórków. XD
  • Odpowiedz
@Marcinowy: mieliśmy w ekipie kumpla z niemiecko brzmiącym nazwiskiem i to już ich mocno ztriggerowało na kontrolach, miał chyba dodatkowe 4 rozmowy/trzepania bagażu a jego kuzynka nic nie rozumiała, nawet gdy dostała kartkę z pytaniami, przy której miała spokojnie usiąść i sobie ułożyć odpowiedzi. Ostro ich tam przeorali i z odprawy 2-3h mieli godzinkę gratis. Ovda to najbardziej #!$%@? lotnisko na jakim byłem. Polecam też mieć bilety w formie papierowej bo
  • Odpowiedz
  • 0
@Rapczyn Dobrze wiedzieć, dzięki :)
Ovda została właśnie zamknięta i lot mam na te nowe Ramon lotnisko. Ale służby pewnie te same...
Czyli lepiej stawić się 3-4h na lotnisku przed lotem?
  • Odpowiedz
  • 0
@Rapczyn Sam lecę ( ͡ ͜ʖ ͡) pewnie w budzę przez to podejrzenie. Na 3 dni nie całe. Wylot z WAW bo tak to jestem z Gdańska ( ͡º ͜ʖ͡º)
Booking. Wydrukować sobie rezerwację dla nich?
O co mogą zapytać mniej więcej?
Kupowales miejscowa kartę sim do neta?
  • Odpowiedz
@Marcinowy: nie kupowałem, wifi na miejscu wystarczyło a przed wylotem zgrałem sobie google mapę offline. Pytać będą skąd przyleciałeś (jakby nie wiedzieli xD) dokąd się wybierasz, gdzie się zatrzymasz, na ile, praca czy odpoczynek. W drodze powrotnej z kim lecisz, gdzie mieszkałeś podczas pobytu, kto pakował Ci torbę, czy na pewno wiesz co się w niej znajduje.
  • Odpowiedz
odwiedziliśmy parę w okolicy irish pubu i przy plaży, ale ten wyżej jakoś najbardziej nam podpasował i choć menu ubogie to wszystko było regionalne. Starszy pan też bardzo miły, jak już wiedział, że jesteśmy z pl to zawsze jakieś anegdotki o Wałęsie, który był w w/w irish pubie itp. Ogólnie jak się kończyło mięso czy szakszuka to gratis donosił pitę abyśmy na pewno głodni nie wyszli ;p
  • Odpowiedz