Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, czy zna ktoś (może nawet korzystał) strony z mieszkaniami na wynajem w BKK/Tajlandii (long/short term)?

Znów jadę w tamte rejony. Chciałbym się zatrzymać w BKK na około miesiąc. Jak byłem tam w 2017 to za condo przy BTS On-nut płaciłem lekko ponad 2000zł za miesiąc przez Airbnb. Teraz ceny trochę wzrosły przez silnego Bahta. Wiem, że da się ogarnąć to taniej poza Airbnb.

A może ktoś ma jakieś fajne condo do polecenia? Dużych wymagań nie mam, byle było blisko do jakiejś stacji BTS/MRT, klasycznie z basenem/siłownią, dobrym netem i jakimś żarciem (food court) w okolicy.

#tajlandia #bangkok #podrozowanie #podrozujzwykopem #kiciochpyta #airbnb #digitalnomad
  • 3
@neufrin: jak chcesz tylko na miesiąc w Bangkoku, to nie ma sensu się bawić w wynajem. Bardzo trudno coś wyhaczyć na miesiąc / dwa miesiące. Zazwyczaj chcą umowy na pół roku / rok. Been there, done that.

Jeśli Ci to nie przeszkadza, to sprawdź sobie hostele w okolicy Sukhumvit 30, w okolicy BTS Phrom Phong - wyjdzie taniej, a w każdej chwili możesz się przenieść gdzieś indziej, przy okazji poznając fajnych
tak jak @krejdd, ja wynajmuje (long term) ale jesli bys chcial na np krocej niz rok to po pierwsze bedziesz miec wyzsza cene a po drugie depozyt zazwyczaj to ok 2 x miesiac wynajmu (nie wiem co robia jesli chcesz na krocej), nie wydaje mi sie abys mial lepsza cene niz miales
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@neufrin: mieszkałem 2 miesiące przy BTS OnNut w budynku IDEO Verve I mogę polecić. Lokalizacja zaraz obok BTS bardzo ładny basen silka biblioteczka z bardzo dobrym WiFi. Zaraz obok jest super food court. Razem z kumplem całkowity koszt na Airbnb nam wyszedł 8500 (poczatek 2019)