Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Która ze starych, klasycznych vesp nadaje się do codziennej jazdy? Chciałbym mieć taką klasyczną vespę jako alternatywę do litrowego boxera, bo jazda w upały po mieście tak dużym, chłodzonym powietrzem silnikiem palącym 10 litrów to nie zawsze najlepszy pomysł. Ile palą takie skutery i czy są w 4T? Chciałbym coś wyglądającego jak najbardziej klasycznie za jak najniższe pieniądze (nie interesują mnie konkretne modele, bo nie jestem specjalnym fanem marki).

#motocykle #motoryzacja #skutery #vespa
dudusbug - Która ze starych, klasycznych vesp nadaje się do codziennej jazdy? Chciałb...

źródło: comment_meP785xZSA3Rja2vPNUbwi6kutHjqNAI.jpg

Pobierz
  • 15
@dudusbug: Z tych starych- żadna. Z "nowszych", czyli ok. roku 2010: GTV, GTS, GT. Jak masz kat. A, to z Vespy GTS 300 będziesz bardzo zadowolony- spalanie na poziomie 4l, ceny niższe niż za popularne 125 i zwykle sporo mniejsze przebiegi. Osiągi do miasta świetne, gabarytowo jak 125, więc przecisnąć da się wszędzie.
@dudusbug: Obadaj LML Star, klasyczna, stara vespa tłuczona na licencji przez hindusów. Aczkolwiek pod względem użytkowym raczej polecałbym coś nowszego. Przesiadłem się w tym roku z moto 1000cc na prawie-nowy skuter yamahy 125 z wtryskiem i do miasta nie ma lepszego środka transportu.
@dudusbug: Szukałem w tym roku czegoś klasycznego. LML Stara brałem pod uwagę, bo podobały mi się kształty, ale odstraszyła mnie manualna skrzynia + relatywnie wysokie jak na 125 spalanie i słabe osiągi.

Z nowych/prawie nowych masz peugeot django, różne chinole (junaki/romety i inne wynalazki), nową lambrettę, sym fiddle i kymco like, którego sam miałem kupić.

Ostatecznie kupiłem yamahę na kołach 16, która wygląd ma nijaki, ale pod względem użytkowym nie ma
@knoor: jeździłem nową lambrettą i jest świetna, ale nie dam 13k za skuter 125cc. W moim przypadku samo spalanie to nie jest główny wyznacznik i szukam czegoś w wyglądzie klasycznej vespy, lambretty. Rozumiem, że są awaryjne, ale jakoś to przeżyję