Wpis z mikrobloga

Panowie nurtuje mnie jedna rzecz w moim gixxie. A mianowicie to coś mi jakby brzęczy/dzwoni na każdym biegu. Coraz głośniej aż do prędkości gdzieś 100 cichnie ale to pewnie dlatego ze przy tej prędkości mało co słuchać. Dzieje się tak na każdym biegu. Na wolnych, w miejscu nic złego nie słychać tylko jak zaczynam jechać gdzieś od 30 km/h. Myślałem ze łańcuch ale naciągnięty zgodnie ze sztuka. Łańcuch przejechane gdzieś 3 tysiące km. Zębatki również. To takie jakby dzwonienie. Coś jak śrubka czy odgłos łańcucha. Dochodzi z okolic silnika ale trudno powiedzieć skąd ponieważ na wolnych wszystko gra muzyka. Przebieg 50 tys. Pacjent GSXR 600 1997 SRAD. Ktoś coś?

#motocykle #gsxr
  • 14
@gugulec: Może Ci napęd hałasować, jakby nie patrzeć na zdawczej łańcuch musi się dość mocno przełamać. Łańcuch masz równo wyciągnięty? Nie przypałowałeś go gdzieś mocniej?
@iedrzei: przebieg pewny. Kupiony od braciaka który miał go od 2004 :) Mam go od 2 lat i problemu wcześniej nie było. Kilka dni temu zaczął dziwnie dzwonić/brzęczeć.
@Glenroy: sprawdziłem przed chwila. W kilku miejscach mam trochę luźniej niż w innych. Zmierzyłem i w tych miejscach jest ok 3,5-4 cm luzu. Dodam iż brzęczy/dzwoni bardziej jeśli odkręcę mocniej gaz.
@Glenroy: Tak, dlatego po dokładnych oględzinach, luz w kilku miejscach jest większy. Brzęczy jak wchodzę na obroty, brzęczenie się zmniejsza kiedy schodzę na niższe obroty i tracę prędkość. Wszystko ładnie chodzi dopóki nie jadę wyżej niż 30 km/h wtedy zaczyna brzęczeć/dzwonić i coraz głośniej w miarę nabierania prędkości.
@gugulec: Mam podobnie w Hornecie PC34. W ostatnim czasie dzwonił napinacz łańcucha rozrządu, ale byłem przekonany, że słyszę coś jeszcze z lewej strony. Po wymianie napinacza z prawej strony cisza, a od lewej strony dalej delikatnie dzwoni i obstawiam, że to właśnie napęd. Zamierzam dojeździć do końca sezonu i wtedy go wymienić.