Wpis z mikrobloga

Planuje zdobyć certyfikaty 70-761, 70-762 Microsoftu. Do pierwszego przygotowuję się z ksiażki 'Exam Ref 70-761 Querying Data with Transact-SQL, First Edition'. Zastanawiam się czy to wastarczy, nie ma tu żadnych zadań, sama teoria. Planowałem zaopatrzyć się w jakieś brain dumps'y, tylko nie wiem na ile pokrywają się one z właściwymi pytaniami.
Czy zdawał ktoś może w/w egazminy i może powiedziec jak się do nich przygotować, żeby najszybciej zdać?

#tsql #sql #sqlserver
  • 2
@Struziu: znajomi uczyli się z exam refów do 70-761, które można kupić od Microsoftu i podeszli do egzaminu po kilku miesiącach z pozytywnym wynikiem (do tego w pracy używali SQL Server, więc czas może troszkę ulec zmianie, ale wydaje mi się, że jeśli siądziesz do tego, to spokojnie ogarniesz).
Na egzaminie Nie ma samej teorii, są zadania typu opis jakiegoś problemu i napisz lub uzupełnij query (masz specjalny "kompilator" do tego,
@Struziu: W tym roku zdałem oba na. Uczyłem się z exam ref'ów + książka t-sql fundamentals i kilka innych po drodze + praca w branży. Brain dumpsy często mają dobre pytania (chociaż czasem czegoś brakuje lub jest przekręcone ale często są złe odpowiedzi, więc jeśli masz słabą wiedzę to można się źle zasugerować). https://www.briefmenow.org/microsoft/ część pytań jest dokładnie taka jak tam (pomijając poprawność i kolejność odpowiedzi).
Sam egzamin trwa bodajże 150