Wpis z mikrobloga

@fi9o: haha dzieki za zawołanie.
@grzmot_cebula: wzieli sprawdzoną etę 2824, przerobili by dłużej chodziła, reklamują jako cudowny dokładniejszy i fajniejszy mechanizm.
W praktyce-zegarek nie da się łatwo regulować bo mechanizm jest pozbawiony tradycyjnego regulatora. Konserwacja-tylko w oficjalnych serwisach producenta i tylko po cenach narzuconych przez producenta (niezależny zegarmistrz musi mieć konto w swatchu żeby w ogóle startować z zamówieniem części). Wrzucono części z tworzywa które się zużywają, więc co serwis
  • Odpowiedz
@thewickerman88: dzięki za konkretną odpowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wiesz może jak wygląda koszt serwisu? Jakaś zwykła ETA to pewnie 200-400zł - tutaj nie wiem. Chcę uniknąć sytuacji, że koszt serwisu to 1/3 wartości zegarka - te o których myślę są w okolicach 3000-3500.

Jeśli chodzi o dokładność to ja pisałeś - wrzucili pseudo plastikowe części, żeby w teorii nie był podatny na pole magnetyczne.

  • Odpowiedz
@grzmot_cebula: uważaj na to co piszą o tym mechanizmie bo wciskają masę marketingowego bełkotu. Piszą że użycie części z tworzywa ma zapobiec namagnesowaniu (w życiu nie zdarzyło mi się żeby jakikolwiek zegarem miał z tym problem) ale jednocześnie sam mechanizm i tak regulują na +-15s (chyba że wersja cosc). I w razie gdyby z chodem pojawił się jakikolwiek problem-nie załatwisz tego szybko. Chwalą się długą rezerwą chodu i marginalizują wpływ częstotliwości.
thewickerman88 - @grzmot_cebula: uważaj na to co piszą o tym mechanizmie bo wciskają ...
  • Odpowiedz
@thewickerman88:
w 2 słowach szukam jakiegoś diver'a z niebieską tarczą, planuję go nosić naprzemiennie z innym zegarkiem dlatego też ta rezerwa 80h do mnie przemiawia(ła).

Strasznie podoba mi się właśnie ta certina:
https://www.certina.com/pl-pl/watch/ds-action-diver-powermatic-80/C0324071104100

Na drugim miejscu Seastar:
https://www.tissotwatches.com/pl-pl/shop/t1204071104100.html

a na trzecim hydroconquest z rezerwą 64h:
https://www.longines.com/watches/hydroconquest/l3-781-4-96-6
  • Odpowiedz
@grzmot_cebula: są różne opinie od sw i eta, ale mniej więcej to te same mechanizmy. Sellita robiła nawet części do ety. SW200 jest to ETA 2824 z małymi modyfikacjami i dodatkowym kamieniem przy sworzniu bębna sprężyny. Jeśli chodzi o Tridenta, to jest po prostu lepiej zrobionym bo przy jego cenie nie płaci się tyle za markę.
  • Odpowiedz
@grzmot_cebula: steinharty bardzo mi się podobają, tek którego zalinkowałeś to w ogóle jest na wypasie bo ma bardzo fajny mechanizm ETA 2892-A2 .
A tridenty w ogóle są zejebiste, świetnie wykonane i mniej podobne do rolka (jak steinharty)-mi się bardzo podobają zegarki od CW, ostatnio w oko mi wpadł c65.
  • Odpowiedz
@thewickerman88: powiem Ci, że bardziej z zewnątrz podoba mi się właśnie Steinhart. Wszyscy dookoła mówią, że CH jest dużo lepszy jeżeli chodzi o jakość wykonania (a ja nie miałem ani jednego ani drugiego w ręce więc jedynie co mogę ocenić to recenzje, fora i yt).

Za CH przemawia 5-cio letnia gwarancja, masa pochlebnych opinii z for i customer service. Za Steinhartem wygląd, luma i cena.
  • Odpowiedz