Wpis z mikrobloga

Panie i Panowie, niby czytałem ale nadal nie jestem pewien, mam zasilacz Seasonic 750 focus plus 80 i ten zasilacz ma obok włącznika drugi przycisk od sterowania wentylatorami, pytanie czy i kiedy go używać?
#pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
@Agemaker: To przycisk od trybu pasywnego wentylatora - w tym trybie wentylator jest wyłączony przy małym obciążeniu. Zostawiłbym włączony, ta opcja znacznie ogranicza ilość kurzu który jest wtłaczany do zasilacza, mój półpasywny RM750 po kilku latach pracy wyglądał niemal jak ze sklepu.
  • Odpowiedz
@Agemaker: Zerknij sobie na wykres sprawności zasilacza i będziesz wiedział kiedy użyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zasilacz ma określoną sprawność przy zadanym obciążeniu. Będzie chodzić znacznie lepiej jeśli ma zapas mocy, wtedy po prostu wydziela miej ciepła i najprawdopodobniej tętnienie napięć będzie mniejsze. Im dłużej pracuje taki zasilacz, tym wydziela więcej ciepła. Jeśli tego ciepła nie odprowadzasz sprawiasz, że kondensatory i inne elementy dostają w dupę i
  • Odpowiedz
@Agemaker: Niby tak, ale nie koniecznie. Jak wspominałem zasilacz posiadają radiatory, które odprowadzają część ciepła. Pewnie zasilacz sam włączy wentylator jeśli przekroczy określone obciążenie/temperaturę tak jak wspomnieli moi przedmówcy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz