Wpis z mikrobloga

Mirki drogie pomocy.
Zainstalowałam w piątek aktualizację 1903, wszystko wydawało się ok. Zawsze usypiam laptopa przez zamknięcie pokrywy i po ponownym uruchomieniu pokazuje mi się okno wyboru użytkownika. Nie tym razem, otóż nie mogłam kompa uśpić ani normalnie wyłączyć, bo pojawiał się bsod, po czym sam się brutalnie wyłączał.
Dodatkowo nie mogłam pobrać żadnej gry z xbox game pass, co było głównym celem tej aktualizacji.

Do rzeczy, postanowiłam zrobić rollback aktualizacji z poziomu windows update, bo tylko narobiła szkód. Niestety, coś nie poszło i teraz mam loop recovery mode. Sprawdziłam już kilka metod, sfc /scannow ani chkdsk nie pomagają, punktu przywracania oczywiście nie mam. Aktualnie kopiuję dane na externala przez małe obejście - w oknie otwierania lokalizacji do wskazaniu pliku kopii. Czy jest jeszcze coś, co mogę spróbować, żeby nie stracić danych? Muzyka mi się nie wyświetla, nie mogę wejść do appdata. Czy pozostały mi tylko próby przywrócenia z pendrive’a z iso? Mam dostęp do drugiego komputera z W7.

Będę wdzięczna za każdą poradę. #windows10 #windows #pcmasterrace
  • 16
@andziela: Czyli był boot loop ale już go nie ma? Udało się wejść do np. trybu awaryjnego? Niestety Microsoft ma potężne wpadki z tymi dużymi aktualizacjami do W10, skandal wręcz :/ Jedyny plus teraz jest taki że opóźniają te aktualizacje ile się da (u mnie na PC i na laptopie cały czas ich jeszcze nie mam).
@ultraknur669: O tym czytałam, że usunie mi zainstalowane programy, co równa się utracie profilu firefoxa :/

@Saeglopur: Cały czas wchodzi mi do menu recovery, mogę korzystać z opcji w nim dostępnych, ale nic to nie zmienia. Wejście do trybu awaryjnego też mnie przenosi z powrotem do recovery.
Chociaż udało mi się do muzyki dogrzebać naokoło jakoś, więc ewentualne straty będą minimalne

@Balman: Za dużo gram w gry, żeby przejść
@ultraknur669: Udało mi się znaleźć profil z przed dwóch lat, jak zmieniałam kompa. Zawsze coś :)
Cóż, po wypłacie kupuję externala 2 TB i robię backup

Ogólnie sprawdziłam wszystkie opcje, jakie są, poza przywracaniem systemu do stanu cośtam. Cały czas wraca do recovery ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@ultraknur669: Liczyłam na to, przeliczyłam się xD Nigdy nie szukałam tej opcji i jak się okazało musiała być wyłączona.
Tworzę nowego pendrive’a, bo miałam zrobionego z 1903, czas na 1809. Przy opcji bootowania z usb wyskakiwało mi okno, czy chcę robić nowy instal czy kontynuować aktualizację, coś w ten deseń. Przy aktualizacji kazało mi wyjmować pendrive.

Z każdym kompem miałam jakiś problem :/ Najpierw zalałam lekko kawą Pavilliona, ten model, co
@andziela: Kurde no jest to do odratowania ale 'to trzeba na spokojnie usiąść' ;) Jeśli faktycznie zależy ci tam na muzyce czy jakiś plikach które już przechwyciłaś to kit - potraktuj to jako okazję do czystej instalacji i święty spokój :)

ALE!

Na przyszłość koniecznie wręcz ustaw sobie w opcjach aktualizacji tryb taki nie-kierowany czy jak on się nazywa. Dołączyłem zrzut w sumie od siebie żeby było jasne o co chodzi
Pobierz
źródło: comment_GaH80JKMLkdweunlykte925Kh38i19B6.jpg
@Saeglopur: Najbardziej boli, że sama wybrałam instalację tak przeklętej aktualizacji. Za to z innych obserwacji nie raz miałam tak, że mi niesamowicie zaczynało nagle zamulać, a jak chciałam wybrać restart to tylko z aktualizacją w parze, subtelnie.

Ta opcja będzie bardzo przydatna, Home też ją posiada?
Pakiet z OD brzmi korzystnie, ze względu też na Office. Jak najbardziej się zainteresuję.

Na razie spróbuję coś wywalczyć z tej instalki co mam i
@Invisible22: @andziela: co do OneDrive, to najlepiej ogarnij temat z czymś w stylu "Office 365 rodzinka" - na podobnej zasadzie jak Spotify czy Netflix, 420zł rocznie / 6 osób to daje miesięcznie koło 6/7 zł, a wszyscy mają własne konto i 1TB na OneDrive.
@ultraknur669: @Saeglopur: @Balman:
Chciałam podziękować za pomoc, już piszę z odzyskanego systemu :)

Skończyło się na tym, że odzyskałam system z zachowaniem plików. Tu mnie Windows pozytywnie zaskoczył, bo przygotował plik z listą programów, które usunął. Dodatkowo w większości z nich były linki do strony producenta.
Dodatkowo przywitała mnie moja grafika na ekranie logowania i moja tapeta czy kolory systemu, więc sporo danych zostało. I ponowne zainstalowanie Steama czy