Wpis z mikrobloga

@c1nu: @haxxx: Ja teraz właśnie w kwestii ogrzewania to do mojego domu to pompe ciepła na prąd będę montował. Jak to wyjdzie jeszcze nie wiem, ale w przyszłości chcę też zamontować sobie na dachu panele słoneczne (btw. dostaniesz dofinansowanie), więc woda ciepła i ogrzewanie być może będzie za darmo/pół darmo, a to już naprawdę super się oszczędza na tym niż na gazie :)
@c1nu: ja chyba rozrzucę kable grzewcze po podłodze, zainstaluje na obu poziomach klimę kanałową (w gratisie chłodzenie latem), a po roku jak zobaczę zużycie prądu to zrobię trochę paneli fotowoltaicznych na dachu


@Antek999:
@c1nu: nie można tego brać dosłownie ;) to sa szacunkowe koszty. Zależy jakie masz znajomości, jakie zniżki. Stawki trochę róznia się zależnie od województw. Rózni są "specjaliści" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Z mojego doświadczenia mogę napisać : Uważaj na elektryków !
Szczerze mówiać dolicz sobie dodatkowe 10-15% - przynajmniej się nie rozczarujesz :) Pamiętaj, że ceny materiałów budowlanych jak i robót ciągle idą w górę
@c1nu brak prywatnej łazienki Bardzo mały salon. 30 mkw na salon z jadalnią - metraż jak w bloku. Bardzo mało blatu roboczego w kuchni i debilne miejsce na płytę (biegnij sobie z gorącym gatunkiem do zlewu). Dla mnie pokój dziecka za ścianą sypialni to też kiepskie rozwiązanie. Na górze ciemny korytarz bez okien.

@marrbacca 11 mkw wielkie sypialnie XD gdzie Ty żyjesz. Akurat to dla dziecka minimum na sensowną przestrzeń gdzie wejdzie
@nama:

wejdzie wygodne łóżko a nie żaden tapczan, biurko, szafa, zabawki i będzie jeszcze miejsce na kolegów

A do tego jest tam wspólna garderoba, więc szafa i zabawki odpadają z pokoju. Czyli wielkie :P
@c1nu: Jak dla mnie brakuje tam pokoju na parterze. Też powoli rozglądam się za projektami i to jest must have. Nie chciałoby mi się np. ze złamaną nogą #!$%@?ć po tych schodach na piętro. Nie mówię już o lądowaniu na wózku, bo nikt normalny takich rzeczy nie planuje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@nama: No przecież sama napisałaś przed chwilą, że 11 to minimum na łóżko, biurko, szafę, zabawki. Minimum, czyli wystarcza. Po co tam jeszcze ta garderoba?
Dom budujesz w zasadzie na całe życie - dzieci na całe życie nie będą tam mieszkać. Dawać im 20 metrowe pokoje (żeby nie było chowu klatkowego) w długim okresie czasu wywala pieniądze w błoto. C1nu pisze, że w momencie przeprowadzki jedno z dzieci będzie miało już
@c1nu mimo wszystko poszukaj zdjęć z realizacji a najlepiej poszukaj kogoś kto ten projekt zrealizował żeby zobaczyć realną wielkość tego salonu. To nie wygląda tak jak na rzutach że na 30 mkw wchodzi stół na 8 osób i kanapy na 6 - 7.
Ja dla przykładu uważam że przestrzeń wspólna jest najważniejsza