Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Mireczki i Mirabelki. Jutro/pojutrze planuje wyjazd do czeskiego skalnego miasta z moim #pies i pytanie jak dobrze przygotować się do takiej wyprawy. Wcześniej zazwyczaj było to kilka kilometrów nad jakis zalew czy do lasu.

Wiadomo, że biorę podstawowe rzeczy jak miska, woda, jakieś chrupki w ramach smakołyków, kość do żucia w samochodzie, jego kocyk i woreczki na kupy. Powinienem zabrać coś jeszcze?

#pies #psy #kiciochpyta
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KornixPL:

Pies przywożony na teren Czech z innego kraju Unii Europejskiej musi być oznakowany chipem (ISO Standard 11785 lub 11784) lub czytelnym tatuażem naniesionym przed 3 lipca 2011 roku. Musi posiadać paszport oraz ważne szczepienie przeciwko wściekliźnie


Takie informacje potwierdził mi też weterynarz jak w tym roku chciałem jechać do Pragi z psem
@KornixPL: Paszport wyrabia się u weterynarza (nie każdy ma uprawnienia, trzeba pytać), przedtem jest badanie i szczepienie przeciw wściekliźnie (nie wiem czy zawsze) oraz chip jeśli pies go nie ma.
Tu więcej informacji: Paszport,

Nie wiem jakie są konsekwencje za brak i jak często sprawdzają, ja dla świętego spokoju zrobiłem.
@KornixPL: Jeśli piesek ma chip, aktualne szczepienia p. wściekliźnie (obowiązkowo!) to paszport zrobią Ci na miejscu. Jeszcze nie miałam kontroli na granicy Polska-Czechy, a jezdzilam wielokrotnie, również z psem. Ponoć bez paszportu mogą zabrać psa na kwarantannę, ale jak wyrabialiśmy paszport i nie mogliśmy odczekać okresu karencji po szczepieniu to nam czeski wet powiedział "jak was nie przepuszczą na jednym przejściu granicznym to jedźcie na drugie" :D
@KornixPL jeśli nie będziesz miał wielkiego pecha to nikt Cie nie skontroluje i nie wyłapie braku dokumentu. Ale fakt paszport wystawia od ręki prawie każdy wet.
Co do wyprawy profilaktycznie kaganiec się przyda. Do tego wzięłabym coś do wyciągania kleszczy, tak w razie czego i podstawowe rzeczy psiej apteczki. Bez tego się nie rusza a już nie raz uratowało mi wyprawę z psem.
Mam nadzieje, że orientowałeś się jak wygląda trasa w
@KornixPL podstawy to jalowe gazy, bandaż, coś do dezynfekcji (ja mam octanisept), plaster nożyczki. Innymi przydatnymi rzeczami sa m.in. bandaż adhezyjny (taki samoprzylepny), sól fizjologiczna, alu-spray, krople do oczu, coś do smarowania łapek, no-spa, strzykawka, coś na luźna kupę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A to to mam w bagażniku zawsze, tylko nie wiem czy wszystko co wymieniłeś może być ludzkie, jak węgiel/stoperan, krople do oczu - tu akurat mam swoje i sól fizjologiczna