Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Potrzebuję daily cara na dojazdy do pracy itp.
Budżet to 10k na samo kupno samochodu, do tego doliczam 5k na porządny serwis. Pierdoły pokroju OC itp nie doliczam do tego budżetu. Ewentualnie max 15k, jak by faktycznie była sztuka, która nie wymaga wkładu.

Diesle odpadają, najlepiej już zagazowana benzyna. Musi być w ocynku (albo nie mieć problemów z rdzą). Minimum 100KM. Fajny byłby automat (min. 5 biegów), ale wiadomo jak to jest z autami w tej cenie, więc liczę się z manualem. No i ma być jak najtańszy w utrzymaniu, to w końcu daily, którym rocznie zrobię pewnie ponad 20k km.

Volkswagen odpada, tak samo Audi (wygląd). Ze stajni Vaga zastanawiałem się nad Seatami lub ew. Skodą. Leon/Toledo z 1.6 mam na oku, pytanie jak wygląda sprawa z wolnossącymi 1.8, są dużo bardziej droższe w utrzymaniu? (łańcuch spinający wałki był tylko w 1.8t, czy tu też?). No i na oku mam też Saaba 9-3/9-5, jak tu sprawa wygląda ze sztukami za 10k?
Mazdy wiem że rdzewieją (a szkoda, bo fajne autka), to samo MB E klasa. Myślałem nad C klasą, ale tam ocynk chyba był dopiero po 2006 roku, a te sztuki już latają drożej :(

Jestem otwarty na propozycje, auto musi też jakoś wyglądać. Roczniki raczej powyżej 2002. ABS, ESP, szyby i lusterka w prądzie i automatyczna klima to must have.
  • 28
@BajerOp: rozejrzę się, dzięki za sugestię.

@DoItAgain: Fordy mi się średnio podobają, dopiero mk7 wygląda zadziornie. Przy mk6 na pewno musiałbym pogrzebać przy wyglądzie, może, że faktycznie wziąłbym z miejsca ST. Na pewno się rozejrzę, dzięki za sugestię.

@klark: stan stanem, marka też jest ważna, nie chcę jeździć nudnym Passatem czy Golfem IV...
@klark: chcę jeździć tanio, ale nie nudno. Przecież nie celuję w jakieś mega rzadkie modele, no może poza Saabem, ale tutaj byłbym w stanie zainwestować więcej.

Od Passatów i Golfów wolę Seaty, mechanicznie praktycznie to samo, a przynajmniej nie są takie nudne.
@Requiescant: Jak celujesz w Saaba 9-3 II to za 10k raczej nastaw się na podstawowy motor 1.8 z Opla (Z18XE) który do gazu jest jak znalazł. Ma 125KM i przyjemnie się nim podróżuje, żaden demon prędkości ale radzi sobie z tym autem. Miałem kiedyś to auto w Anglii i bardzo dobrze wspominam, jeździł bez problemu i nic się z nim nie działo. Trochę mil nim nakręciłem i były to zawsze komfortowe