Wpis z mikrobloga

Inter i AC Milan złożyły dziś „Techniczne i ekonomiczne studium wykonalności” dla nowego stadionu w Mediolanie.

To pierwszy krok do budowy by powstał nowy stadion światowej klasy. Dokumentacja techniczna nie zawiera elementu architektonicznego.

Projekt ma na celu wzmocnienie obszaru San Siro dzięki realizacji:

nowy nowoczesny stadion, ok. 60 000 miejsc na terenie przylegającym do istniejącego stadionu Giuseppe Meazza (należącego do miasta Mediolan);

aktywizacja dzielnicy poprzez punkty gastronomiczne, sportowe, rozgrywkę i biznes, tak by stało się miejscem docelowym dla fanów i turystów przez 365 dni w roku, dając jednocześnie miejsce pracy dla 3500 osób

Jest to kompleksowy projekt, który sfinansowany będzie ze środków prywatnych. Będzie to inwestycja o wartości ponad 1,2 mld euro, której realizacja ma kluczowe znaczenie w kontekście starań o dołączenie Mediolanu do czołówki europejskiego i światowego futbolu. Studium wykonalności zostało przygotowane zgodnie z tzw. Ustawą o stadionach, która promuje rozwój infrastruktury sportowej we Włoszech. Wszystkie inwestycje będą realizowane przez FC Internazionale Milano i AC Milan, które w zamian otrzymają prawa do terenu na 90 lat.

Wniosek złożony dziś przez Inter i AC Milan do administracji publicznej, ma na celu uzyskania z miasta specjalnych zaświadczeń. Dopiero potem kluby przystąpią do składania ostatecznego planu, który obejmie wszystkie elementy architektoniczne. W związku z tym zostanie uruchomiony konkurencyjny proces wyboru architektów spośród najlepszych międzynarodowych firm specjalizujących się w projektowaniu infrastruktury sportowej. Celem obszaru San Siro jest rozwój i rozwój projektu.

Wybór FC Internazionale Milano i AC Milan opiera się na starannej i dogłębnej analizie różnych dostępnych opcji w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Chodzi o nowe standardy międzynarodowej kultury i rozrywki. Analiza ta pokazuje, że budowa nowych budynków opiera się na najlepszych możliwych rozwiązaniach zarówno dla klubów, jak i Mediolanu: gwarantuje najlepsze wrażenia dla użytkowników, zrównoważony rozwój, odpowiednie standardy bezpieczeństwa i dostępności oraz buduje reputację Mediolanu jako miasta otwartego na innowacje i internacjonalizację.

Projekt Wykonalności wyjaśnia szczegółowo powody budowy nowego obiektu zamiast rewitalizacji Meazza: aktualna struktura projektu, z ogromnym ryzykiem wykonania, możliwe przekroczenia kosztów i nieprzewidywalne komplikacje. Ponadto istniałyby problemy organizacyjne związane z jednoczesnym rozgrywaniem meczów piłki nożnej, dłuższym czasem budowy, utratą przychodów związaną z tymczasowym zmniejszeniem dostępnej ilości miejsc do nawet poniżej 45 000 miejsc, obawami dotyczącymi bezpieczeństwa i koniecznością rozgrywania meczów domowych poza Mediolanem.

Zarówno FC Internazionale Milano, jak i AC Milan są przekonani, że jest to właściwy kierunek i są podekscytowane nowym projektem jaki da Mediolanowi nową jakość, kontynuując progres jaki zrobiło miasto w ostatnich kilku latach.


Koniec pewnej ery coraz bliższy. Byłem kilkukrotnie na GM więc, polecam pojechać póki stadion jest użytkowany. Jest gdzieś jeszcze na to 4-5 lat. Jest to jeden chyba z 5 najbardziej monumentalnych stadionów w Europie, warto więc go chociaż raz odwiedzić.

#inter #acmilan #seriea #milan #pilkanozna #stadiony
Pobierz
źródło: comment_zyKCpJiV1EYSZSg3O0rrX3NFBOngHAcN.jpg
  • 4
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Michellaga: Doskonały prezent na setne urodziny xd a tak serio - byłem w lutym i stadion robi takie wrazenie, że nie wyobrazam sobie wyburzenia takiego obiektu, powinni go wpisac w jakiś rejestr zabytków
@kwinto91: Kompletnie nie opłacalne dla miasta jest utrzymywanie takiego obiektu bez klubów grających na nim. Milan i Inter za każdy rok najmu dokładają po 5-6 mln każdy, atak nie bedzie żadnych przychodów. Także przebudowa w coś innego kosztowałby setki mln, z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej burzyć. Szkoda.