Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirasy, sam już nie wiem czy dobrze zrobiłem czy źle. Może wy pomożecie mi to ocenić obiektywniej.
Otóż, mam siostrę bliźniaczkę. Oboje jesteśmy na lvl-u 21. O ile ja byłem raczej typowym #przegryw , o tyle siostra to typowa p0lka z Instagrama- posiadała chłopaków od 16 roku życia, zaraz po maturze wyprowadziła się do chłopaka, (z którym później wzięła ślub). Obecnie mieszkają sobie w mieście wojewódzkim, a ja zostalem z rodzicami na gospodarce w niewielkiej wiosce. Zawsze miałem wrażenie, że rodzice jakoś bardziej faworyzowali siostrę- zawsze pozwalali jej na więcej, za każdym razem stawali po jej stronie, kiedy ona donosiła na mnie w dzieciństwie dostawałem po dupie, kiedy ja donosiłem na nią dostawałem opierdziel, że nieładnie tak donosić nie dziewczynkę. Ale dzisiaj normalnie nie wytrzymałem, kiedy usłyszałem, że postanowili kupić jej i jej mężowi kompletne wyposażenie kuchni. Zaprosiłem ich oboje do kuchni i podliczyłem im ile wydali na nią pieniędzy.

W ciągu roku zafundowali jej wesele na ponad 130 osób, wycieczkę do Hiszpanii, laptopa, opłacili jej studia, oraz to wyposażenie kuchni. Łącznie nieco więcej niż 39 tys zł.
W analogicznym okresie czasu ja sam z własnych wypłat płaciłem sobie czesne za studia oraz za dojazdy na nie, kupiłem samochód (golf trójka), spłaciłem sobie komputer i przez cały czas pracowałem sam na swoje utrzymanie, dodatkowo dokładając się im do rachunków. Zapytałem, czy nie widzą tu pewnej dysproporcji.

Reakcja ojca była szybka. ,,A weź skończ pie*dolić!", po czym trzasnął drzwiami i wyszedł. Matka... cóż. ,,No to ja mam sobie jedzenie od ust odejmować, żeby Ci dać, bo Ty pieniędzy chcesz? Nie mam, to skąd Ci wezme?!", po czym się rozpłakała i wyszła mówiąc jaki to jestem zazdrosny o siostrę. Oboje sie teraz do mnie nie odzywają.

I tutaj moje pytanie. Czy to ja rzeczywiście zachowałem się źle wytykając im to, że dali te pieniądze siostrze, czy jednak ja miałem rację? Co o tym myślicie?

#pytanie #rodzice #pieniadze #zalesie #pytanie #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Mireczku, mam starszego brata, on taki typowy przegryw, siedzi non stop w domu u rodziców, cały czas tylko narzeka jak mu źle, nie ma pracy nie ma nic a dostaje wszystko od rodziców. A ja na wszystko musiałem zapracować sobie sam, mam żonę, własne mieszkanie, samochód i dziecko w drodze... Jestem z siebie po prostu dumny ( ͡º ͜ʖ͡º) A z nimi to najchętniej nie