Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem z wyborem telefonu. Zastanawiam się nad Xiaomi mi 9 i OnePlus 7.
Z jednej strony Xiaomi mi trochę bajerów, jest znacznie tańsze i jest dostępne od ręki a z drugiej ma Miui (zakładam że zmienię za jakiś czas ROM na czystego andka). Za to OP7 ma lepsze wsparcie, prawie czystego andka no i wydaje się lepiej wykonany i solidniejszy. Telefon ma u mnie wytrzymać minimum 2 lata.
#colepsze #xiaomi #oneplus #telefony #pytanie
  • 13
  • 0
@Jordas przesiadka na Miui jest bardzo uciążliwa? Używam OP3 teraz i powiem szczerze że cena mi 9 kusi bardzo, ale mam wątpliwości co do wsparcia i serwisu (no i do Miui, ale widzę że na xda są już Romy z pixela)
@szalek995: STRASZNIE #!$%@?ĄCA WRĘCZ.

Kocham Oxygen za lekkość, szybkość i brak pierdół których i tak nie używam + za świetny czarny motyw. Na MIUI wkurza mnie to że nie ma szuflady aplikacji oraz powiadomienia nie są wyświetlane stale (te ikonki w górnym lewym rogu).

Całkiem inna liga, co więcej ci powiem 6T z snapem 845 jest bardziej responsywny niż MI9 z 855...

Pomęczę się 2 - 3 m z MI9 i
@szalek995: przesiadłem się z OP3 na Mi9SE (które w teorii powinno być szybsze od snapa 820) i takiego rozczarowania to już dawno nie miałem. Nie dość że jest wolniej, to jeszcze co jakiś czas coś się wywala. A to ekran blokuje się w pozycji horyzontalnej, a to głośnik wydaję jakiś dziwny dźwięk od tak, czasem coś drenuje baterie i trzeba uruchomić ponownie. Do tego masa bloatware którego nie da się odinstalować.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szalek995: skopiuje to, co napisałem w innym poście pod tym tagiem.

Sam chciałem brać Mi 9, jako że przez długi czas korzystałem z Mi4 i byłem z niego zadowolony, ale im więcej czytałem tag #xiaomi tym więcej dostrzegałem postów skarżących się że coś nie działa. Nie były to rzeczy które umożliwiały korzystanie z telefonu, ale skutecznie uprzykrzały czerpanie przyjemności.

Od wczoraj używam OnePlus 7 i jestem mega zadowolony. Ciężko mi coś
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jordas: czyli jak raz spróbujesz OOS to już nie będziesz chciał niczego innego i jesteś na to żywym dowodem. Dobrze, że wybiłem sobie z głowy Mi9. Albo OOS/czysty Android albo długo długo nic ( ͡ ͜ʖ ͡)