Wpis z mikrobloga

@pilot1123: Ja chorowałem na taki kocioł, bo warzenie w garze mnie jakoś stresuje za bardzo, syfu ogrom i w ogóle. Jestem nerwowy i więcej nerwów, niż przyjemności przy tym. Zobaczymy co z tego będzie, pierwsza warka.
@johny-kalesonny: Klarstein Brauheld, 35l w tym przypadku.
@johny-kalesonny: Zależy jakie piwo zrobisz. Przede wszystkim masz wpływ na smak piwa i warzysz takie, jakie lubisz. Poza tym to nie kwestia picia samego piwa, a hobby raczej, odkrywania itd. Zwykle cześć idzie na rozdanie, ktoś próbuje zupełnie innego piwa, niż zna, ciekawi się jak się je robi itd. A jak daje komuś zakapslowane piwo to już w ogóle patrzy na mnie jak na czarnoksiężnika xd.
@Bogdan23: Do samego warzenia jest kompletny. Do tego podstawowy zestaw piwowara domowego jak zwykły z browamatora; fermentor, kapslownica itd. Fajnie byłoby zaopatrzyć się w chłodnice zanurzeniowa, bo takiego sprzętu do wanny z woda raczej nie wsadzisz, tylko pytanie czy opłaca się inwestować kupę hajsu jak może Cię to nie kręcić. Lepiej spróbować uwarzyć pierwsze piwo z ekstraktów slodowych, potem może na slodach i jak uznasz, ze fajna zabawa zabawa to można
@srbeny: Nie no, ja już mam kompletny sprzęt, ponad 50 warek za sobą, a taki sprzęt to bym sobie sprawił w miejscu gdzie nie mam możliwości w dużym garze robić, także resztę sprzętu już mam.