Wpis z mikrobloga

@wszyscy może czegoś nie wiem, ale Pani Profesor w swojej wypowiedzi mówi o związkach jednopłciowych. Związek jednopłciowy to 2 kobiety lub 2 mężczyzn. O ile mi wiadomo i nic się nie zmieniło, to do poczęcia potrzebne są 2 komórki - męska i żeńska.
@liberalnysernik ale zastanawia mnie jedna rzecz. Bezdyskusyjnie wszyscy ludzie są równi i mają prawo do szczęścia. Z drugiej jednak strony dlaczego jesteśmy jako ludzie podzieleni na 2 płci i dlaczego natura do stworzenia życia też wymaga udziału 2 płci. Dlaczego na przestrzeni czasu pojawienia się człowieka na ziemi zostaliśmy tak zróżnicowani? Albo przypadek albo był w tym jednak jakiś cel.
@liberalnysernik poza tym nie do końca się z Tobą zgodzę. To tak jakby 2 stolarzy robiących ramy obrazowe zamowiło u artysty malarza obraz, następnie oprawiliby ten obraz w swoją ramę i na końcu powiedzieli, że są autorem obrazu.
@Ptrg gdyby ta wypowiedź Pani Profesor dotyczyła tego, że w związkach jednopłciowych wychowuje się więcej dzieci to byłaby ona dla mnie zrozumiała. Nie jest jednak ponieważ jest tam mowa o rodzeniu dzieci w związkach jednopłciowych. Na dzisiaj nie jest możliwe aby 2 osoby tej samej płci stworzyły życie, do tego potrzebne są 2 płci.
@emyot2 Ta analogia według mnie nie ma przełożenia na omawianą sytuację. Jeśli ktoś jest rodzicem biologicznym, to także jest autorem tego obraza, a nie kimś kto tylko oprawił go w ramę.

Nie będę się wdawał w dywagacje, czemu natura stworzyła podział na płcie, bo tego nie wiem. Wiem za to, że stworzyła również orientacje inne niż heteroseksualizm, a więc również związki jednopłciowe. Nie sprowadzałbym też wszystkich zjawisk zachodzących na świecie to tego
@Ptrg nie, powstało po połączeniu 2 komórek, męskiej i żeńskiej. Co oznacza, że bez ingerencji osoby 3 lub medycyny nie jest możliwe poczęcie dziecka w związku jednoplciowym.
@Ptrg a jak wytlunaczysz to dlaczego natura podzieliła ludzi na 2 płci? Skoro nie ma to znaczenia czy jest związek homo czy hetero to natura nie powinna tak dzielić ludzi.
@liberalnysernik jakie profity dała natura związkom homoseksualnym? Związkom heteroseksualnym dała możliwość rozmnażania się. Dlaczego nie dała tej możliwości 2 kobietom lub 2 mężczyznom?