Wpis z mikrobloga

Mamy tu osoby, które dopiero chcą zacząć latać albo takie, które nie do końca wiedzą, co mogą obecnie kupić, aby nie wpaść na minę?

Przygotowałem artykuł, w którym przedstawiam swoje własne doświadczenia i części, na których się nie zawiodłem. Zapraszam do lektury https://techboss.pl/budujemy-pierwszego-drona-wyscigowego-fpv-lista-polecanych-czesci-2019-r/

#drony #fpv #budujedrona
Pobierz TechBoss-pl - Mamy tu osoby, które dopiero chcą zacząć latać albo takie, które nie do...
źródło: comment_wF5eiaKL3oJSON2X25h8HPreTkSvCekZ.jpg
  • 28
@hiszpan1: to po pierwsze aparatura + symulator, by 1) dowiedzieć się, czy to cię w ogóle kręci, 2) ogarnąć latanie pi-razy-oko nim rozbijesz tego pierwszego cudownego godzinami lutowanego ;)
Polecisz jakis zestaw do symulacji? W sensie aparatura i konkretny soft, bo chętnie bym spróbował.

@sprzedafcaMakaronu: zasadniczo to aparatura "osobno do symulacji" to ma mały sens, lepiej uczyć się a potem latać na tej samej, bo na początku ciężko się przestawić "w locie" na całkiem inny sprzęt (coś jak jazda samochodem).

Ja tam lubię FlySky fs-i6s bo jest tania, cyfrowa, 10CH, pełna telemetria, i ma micro-usb i wpinasz do kompa i
@TechBoss-pl: Zupełnie przypadkiem dziś wpadłem na ten wpis na Twoim blogu i w zasadzie wyczerpałeś temat. Wg. mnie optymalnie dobrane komponenty na ta chwilę. Nic bym nie zmieniał.
@TechBoss-pl: mam jeszcze dwa pytania poradnika.

Czy potrzebne będzie dokupienie jakiś śrub, dystansów? Z tego co wyczytałem to do QX7 wymagane jest kupienie tacki na baterie 18650.

Jaką ramę do freestyle polecacie? W poradniku jest rozróżnienie dwóch, ale link jedynie do ramy wyścigowej.
@MrProfeska: Zestaw polecanych części masz tutaj: https://techboss.pl/budujemy-pierwszego-drona-wyscigowego-fpv-lista-polecanych-czesci-2019-r/

Z dodatkowych rzeczy jakie potrzebujesz to lista jest bardzo długa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na początku zawsze wychodzi tak, że czegoś ci brakuje, a to taśma dwustronna, a to termokurcze, a to opaski zaciskowe itd. Ciężko to przewidzieć. Teoretycznie po zakupie wszytskich czesci powienieneś złożyć quada z pomocą lutownicy i trytytek :) ale w praktyce bywa różnie.