Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Właśnie zdałem sobie sprawę z tego że przy wierzę w Boga głównie trzymało mnie służenie przy ołtarzu jako ministrant. Sam wstąpiłem do tej organizacji po komunii. Gdy jest się podrostkiem to dodaje to do wiary w Boga. Jakby ktoś nie rozumiał to niech się przyjrzy jak wyglądają msze, kościoły. One są tak robione, aby to wszystko działało podświadomie na człowieka. Nie bez powodu ludzie wierzący lepiej się czują po opuszczeniu świątyni.

Lubiłem to stanowisko i wcale nie chodziło o kolędę. Księża w większości byli naprawdę w porządku ludźmi. Na mszy coś się robiło, a nie tylko stało i klęczało śpiewając "O Panie..". We wsi budziło to pewien respekt, a poza tym fajnie się dzwoniło tymi dzwonkami.

#przemyslenia #katolicyzm
  • 6
@Renifer60: Gdy człowiek staje się dorosły, przychodzi taki czas, że trzeba się opowiedzieć po którejś stronie. W takich przypadkach albo 1) masz dobrą formację i wiesz, że jesteś słabym grzesznikiem, ale z Bożą pomocą zawalczysz o realizację Jego zamysłów w swoim życiu, albo 2) dajesz się pokonać swojej słabości lub przygnieść jakiemuś poważnemu życiowemu doświadczeniu i stwierdzasz, że "taki Bóg nie może istnieć", bo zwyczajnie tak jest łatwiej. Słowo klucz: "wąska
@Renifer60: To prawda, ciężko się utrzymać gdzieś pomiędzy, w końcu się w którąś stronę orbituje. Ale mam wrażenie, że mało kto tak po prostu odchodzi od Kościoła na skutek gruntownych przemyśleń. Gdy mam okazję porozmawiać z takimi ludźmi wydzi na to, że - w dużym skrócie - po prostu tak jest łatwiej. Oczywiście Wykop nie jest przestrzenią na tego typu pogłębione dyskusje i nie mam możliwości stwierdzić, że tak jest również