Wpis z mikrobloga

Wykonuję testy na utest/testerwork/ubertesters, obecnie wyciągam około 200-300zl miesięcznie czyli już fajne kieszonkowe (test case'y są proste i zajmują minimum czasu, zazwyczaj robię je jak mam parę minut wolnego w normalnej pracy). Czy ktoś z Was pracuje tam full-time? Jest to w ogóle możliwe? Dodam, że raczej wolę robić jasno rozpisane test case'y, niż bawić się w szukanie bugów, bo biorąc pod uwagę zarobki do poświęconego czasu to się moim zdaniem mniej opłaca.

Jeżeli ktoś chce dopiero zacząć to mogę odpowiedzieć na pytania, bo siedzę tam już ponad rok z przerwami, więc jakieś podstawy mam.
#testing #testowanieoprogramowania #utest #qa
  • 60
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ld93: czym sie to rozni od testowania na fulltime w IT korpo np od takiego QA? Jakiego rodaju testy przeprowadzasz? Smoke? Sanity? Acceptance? Unit? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tylko manual czy jest tam TA?
@MientkiPajonk: Ja mam filozofię jak najmniejszego angażowania się, bo dla mnie najbardziej liczy się stosunek zarobków do włożonego czasu. Wolę stracić mniej czasu, niż zarobić te kilka złotych więcej, więc robię tylko to co mi przyślą na maila. To co mi przysyłają dzieli się na dwa typy: wysyłają cała apkę i robisz eksploracyjne i płacą od buga, albo wysyłają rozpisane scenariusze testowe i robisz akceptacyjne i wtedy stawka jest stała. Robię
@kubellob: 1. Ja dostaje najwięcej z testerwork, ale tak jak piszesz w 3 pytaniu, to zależy od rankingu, czyli tam gdzie się najbardziej postarasz tam najwięcej będziesz dostawać. Ale mam wrażenie, że na utest jest bardzo mało testów na Polskę i generalnie siedzi tam bardzo dużo osób, więc przebicie się faktycznie wymaga jakiegoś tam nakładu pracy.
2. PIT - rubryka "inne źródła"
3. Pewnie tak jest, natomiast do tej pory traktowałem
@marian1881: no to tak, w profilu mam wpisane pcta z najnowszym win10, mac air z najnowszym os, iphone 7 i xr z najnowszym iosem. Czy ma to znaczenie? Chyba tak, wszedzie informuja by aktualizowac urzadzenia wiec przypuszczam ze moze byc brane pod uwage. Moze warto spytac TestEnginnera @Rabusek (znow cie wolam ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@marian1881: Android od 5 wzwyż, Windows 10. Posiadanie iOS podobno dużo daje w kwestii zarobków, ale ja narazie nie inwestuję. Jeśli chodzi o androida to zazwyczaj chcą wersji większej od 5 albo 6, raczej nie wymagają najnowszej.
@Ld93: to zainwestowałbym, bo ja dostaje testow po 20-30 tygodniowo i się nie zgadzam ze utest ma mało na Polskę. Utest ma dużo na cały świat i polska ma masę testów jeśli masz urządzenia.
Siedzę tam 5 lat, nawet moja twarz jest gdzieś na stronie firmy Applause, mogę odpowiedzieć na pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rabusek: No właśnie dlatego pisałem, że WYDAJE mi się ;) ja na utest mam słaby ranking, bo przyjąłem kilka cykli których nie wykonałem, więc sam jestem sobie winny.

Co do iphone'a ciekawe info, potwierdza się to co słyszałem. Jaki najtańszy iPhone byłby spoko biorąc pod uwagę liczbę testów? 6s, 8? Generalnie mam obycie z nimi, bo testuję na nich w pracy, tylko nie mam prywatnego.