Wpis z mikrobloga

Szkoda na rondzie. Babeczka skręcała w prawo z lewego pasa. Straty jak poniżej, rzeczoznawca wycenił na 3k (ford focus mk3 2016rok) jest obecny jakiś Mirek, który podpowie czy akceptować czy nie, dopiero o 8 będę mógł podjechać do lakiernika. ucierpiały drzwi, czesciowo błotnik i delikatnie zderzak.
#ubezpieczenieoc #ubezpieczenia #kolizja
Miith - Szkoda na rondzie. Babeczka skręcała w prawo z lewego pasa. Straty jak poniże...

źródło: comment_giFRMNak4hgSQliEAkSWyVoXwEuKipu9.jpg

Pobierz
  • 59
@Irekpodeszwa: @ptasiek2 podjade do aso ale obawiam się, że nic nie ogarne (samochód sprowadzałem z USA i na forach czytałem, że większość o ile nie wszystkie ASO nie podejmują się naprawy sprowadzanych samochodów - ot urok - coś za coś)

W wycenie wyszlo , drzwi 1,5k, lakier 500 i robota 1k, orientujecie się może ile to powinno wyjsc zeby było ok?
@yuio: Ubezpieczyciel nie jest taki głupi żeby ot tak dawać 15k. Po otrzymaniu nowego roszczenia czyli tej własnej wyceny zmienią swój kosztorys dokładając może z 1-2k. Potem będą odpisywać na pisma w ostatnim dniu ustawowych terminów aby przedłużyć sprawę. A koniec końców auto pozostanie nienaprawione.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Miith: w ASO taka naprawa to lekko z 10k wyjdzie, zależy też ile elementów do malowania, jaki lakier itp, ale za samo malowanie to jest jakieś 1k za element. Miałem malowany zderzak w ASO opla, z robotą wyszło 5k brutto.
@Miith: do warsztatu na naprawę bezgotówkową i niech oni się tam bujają. Chyba, że straty objęły jeszcze coś czego warsztat nie wymieni (przedmioty w środku).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Miith: Wycena śmiesznie niska. Pamiętaj, że przysługuje Ci też odszkodowanie za utratę wartości samochodu.
Ogólnie opcji jest kilka - naprawa bezgotówkowa w ASO, szarpanie się na własną rękę z TU, oddanie sprawy do prawnika albo sprzedaż roszczenia specjalnej firmie. Chyba 3 lata mas na dochodzenie swoich roszczeń.
Samodzielną zabawę odradzam, najwięcej ugrasz z dobrym prawnikiem, a sprzedaż to dobra opcja, jak potrzebujesz szybko gotówki.
Pamiętaj, że zawsze na czas naprawy przysługuje
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ptasiek2: @ptasiek2: @CinuLNS: bez złośliwości, jestem laikiem - czemu wycena jest aż tak niska waszym zdaniem i co może aż tyle kosztować? Lakierowanie elementu w dużym mieście to 500zl/element, niechby trzeba było polakierować wszystkie 3 to 1500 na naprawy blacharskie wydaje się aż nadto - skąd takie pomysły z wyceną 10k?