Wpis z mikrobloga

Poszedłem sobie do #mediamarkt kupić jakiś wentylator bo przecież umrzeć idzie. Oczywiście cenówek brak, ale 2k19 no to wchodzę na ich stronę, wpisuje model - patrzę 89.99, w miarę spoko - biorę. Idę do kasy, dorzucam reklamówkę i wodę - 145 zł. Mówię że wtf, na stronie macie za 90 zł i jej pokazuje. No ale nie mogę sprzedać tak w systemie mam. Mówię no spoko, to podziękuje. Wziąłem ładnie odstawiłem rzeczy na miejsce, poszedłem na burgera. W oczekiwaniu na pyszny posiłek wszedłem na stronę, zamówiłem sobie z odbiorem w sklepie tenże wiatrak za te #!$%@? 90zł. Za około pół godziny przychodzi sms że gotowe do odbioru. Podchodzę do tej samej babki, mówię że mam wiatrak do odbioru XD Elegancko kasuje, dolicza siatkę - 92zł ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak się robi biznesy xD
#cebula #januszebiznesu #wygryw trochę #oszukujo
  • 39
@Gorejacy_krzak_agrestu: Nie mam pojęcia. Dopiero układali to stoisko to może podnieśli lokalnie cenę ze względu na falę upałów, albo nie mieli lokalnie tego modelu długo na stanie - i nie zdążyli zaktualizować lokalnie ceny która była np 2 lata temu.

@07zglosSie: temu 500 IQ i zawsze sie patrzy na necie cenę przed zakupem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Taką sytuację mam pierwszy raz, za to nagminnie miałem
@Przegrywek123: @Gorejacy_krzak_agrestu: Po prostu sieci RTV/AGD mają dwie ceny - retailową i ecommową. Wiadomo, że retailowa jest często wyższa (ale nie zawsze!), z racji na to, że tutaj klient dostaje towar od razu. Przegrywek zamawiając przez stronę dokonał zamówienia ecomowego, a wiec po cenie ecomowej. Wcześniej próbował kupić po cenie retailowej.

To normalne, że ceny ecomowe muszą być niższe. Zobaczcie jakie wariactwo jest na rynku książki.
@Przegrywek123: Media markt to ogólnie kretacze - kiedyś kupowałem Wiedzmina 3 na ps4, na stronie 139, w sklepie 139, biore, na kasie nie dopatrzylem się bo coś jeszcze bralem, w samochodzie sprawdzam paragon - wiedzmin 3 179 wtf wracam do sklepu na półce 139 ale tuż obok to samo tylko z tabliczką 179. Niemieckie kvrwy xd