Wpis z mikrobloga

@lakukaracza_: #!$%@?, zaplusowałem lewaka ( ͡° ʖ̯ ͡°) No ale niech już zostanie.

P.S. Na Białorusi ruscy budują elektrownie. Fundament już popękał, a Białorusini musieli walczyć o nową obudowę reaktora, bo jedna spadła podczas transportu i nie wierzyli, że się nie uszkodziła. Ta co spadła ma trafić do Obwodu Kaliningradzkiego xD Więc w krótkim czasie będziemy mieć jeszcze 2 elektrownie w sąsiednich krajach, w dodatku budowane w
Całe szczęście, że w tym chlewie nie ma atomówek, bo by te stare węglowo-związkowe capy urządziły jakiś sabotaż i wyszedłby z tego drugi Czarnobyl. A potem by było "Aaaa kurła niemowilimy wyngiel byzpieczny dejta wincyj piniendzy".
wystarczy mieć jakiś akumulator energii


@ZdeformowanyKreciRyj: No "wystarczy" mieć nieosiągalnie wydajny i pojemny akumulator energii, tak. Kalifornia to jedno z miejsc gdzie rozwój baterii jest bardzo widoczny, jest sporo pojazdów elektrycznych, Tesla, i generalnie parcie na lepsze baterie jest wysokie. Dzięki temu mają też dosyć wysoką sumę całkowitej pojemności elektrycznej.

Jest ona tak wysoka, że gdyby użyć wszystkich istniejących sposobów magazynowania energii razem ze wszystkimi akumulatorami z samochodów i ciężarówek w
@lakukaracza_: u mnie w rodzinie jak zwykle ciotka "elektrownia atomowa? to nie pamietasz czarnobyla? w żadnym wypadku" aż zapomnialem jej powiedziec ze mamy reaktor jądrowy już nawet przed czarnobylem funkcjonujacy do dzisiaj xd w ogole to tylko dowodzi ze demokracja jest debilna, lepiej jak madrzy ludzie za decydują dobrze a nie sluchaja sie plebsu
@Wap30: wystarczy mieć jakiś akumulator energii np w postaci elektrowni szczytowo pompowych albo zestawu akumulatorów dla każdego budynku + nie wywalac od razu wszystkich elektrownii konwencjonalnych dopóki system ten nie będzie wystarczająco samodzielny


@ZdeformowanyKreciRyj nie chce mi się dyskutować, ale pomyśl dlaczego jest tak mało elektrowni szczytowo-pompowych i jaka jest sprawność/długość życia/koszt/ekologia akumulatorów.
@Wap30: te 23 minuty to pewnie w warunkach maksymalnego zapotrzebowania czyli w dzień. Prąd z ogniw fotowoltaicznych przestajesz uzyskiwać w nocy kiedy zapotrzebowanie jest dużo niższe.
@Angel_of_death: elektrowni szczytowo pompowych nie jest na świecie aż tak bardzo mało. Obecnie odpowiadają za 99% gromadzonej energii. Główny problem jest to, że nie nadają się do terenów nizinnych. Ale Polska akurat nie jest jakaś ogromną i odpowiednie miejsca można znaleźć nie tylko na
Akumulatory nie są na razie rozwiązaniem idealnym ale tak jak wyżej pisałem, do zaspokojenia potrzeb zwykłych mieszkańców nie potrzeba ich aż tak bardzo dużo

Rozumiem że te 23 minuty to pewnie w warunkach maksymalnego zapotrzebowania czyli w dzień


@ZdeformowanyKreciRyj: Rozumiem że fakt, że całkowita obecna pojemność elektryczna plus wszystkie akumulatory ze wszystkich pojazdów wystarcza na 1/32 dziennego zapotrzebowania (licząc litościwie 8 godzin nocnych gdzie energia nie jest potrzebna w ogóle) cię
@Wap30: po pierwsze napisałem, że to nie jest rozwiązanie idealne ale technologia mocno się rozwija w stronę zwiększenia żywotności i pojemności. Po drugie w tych szacunkach co do 23 minut pewnie policzono także zapotrzebowanie fabryk, kolei itp. To co ja napisałem nie zakłada zasilania całego kraju z energii odnawialnej, przynajmniej na razie, bo wiadomo, że są obiekty dla których taki model dystrybucji się nie sprawdzi - np fabryki. Jednak istnieje też