Wpis z mikrobloga

Polska — państwo bezprawia.
Kodeks pracy zawiera odpowiednie regulacje, które bezpośrednio wskazują, że umowy śmieciowe są niedopuszczalne w przypadku pracy.
Jeżeli wykonuje się prace określonego rodzaju, w określonym miejscu i czasie, pod kierownictwem pracodawcy, to powinna być UMOWA O PRACĘ, a nie umowa cywilnoprawna (śmieciowa, tj. o dzieło lub zlecenie).

Wszyscy wiedzą o tym, ale i tak nikt z tym nic nie robi. Taka skrzyżowana mentalność ludzi z Trzeciego Świata z obywatelami ZSRR: wszyscy biedni, a nikt nie upomni się o swoje prawa.

Tak czysto po ludzku: proponowanie komuś, kto ma pracować w sklepie z ubraniami w jakiejś galerii handlowej umowę o dzieło, czy zlecenie jest po prostu obrzydliwe. Już nie wspominając o tym, że to sprzeczne z ustawą.

#przemyslenia #przegryw #gownowpis #polska #pracbaza #praca #januszebiznesu #prawo
Pobierz
źródło: comment_VaC7Rg44E1JXuKuXEjmrPqFhDviOyhV3.jpg
  • 6
@Brak_Oryginalnego_Pseudonimu: Ja wiem ze umowy "smieciowe" kojarza sie z wiekszosci z januszeksami ale nie zawsze mają same wady. Ja tam wole pracowac na umowe zlecenie niz na umowe o prace.
- Gdy masz status ucznia/studenta to pracodawca nie odprowadza od ciebie składek ZUS - gdy pracujesz u normalnego - to cała róznica w koszcie pracodawcy trafia do twojej kieszeni.
- Godziny pracy, prawa urlopowe i wiele rzeczy jest elastycznych, kwestia dogadania
@Brak_Oryginalnego_Pseudonimu: Powiem Ci to że jak janusze nie przestrzegają prawa bo mogą to jeszcze nic. Pomyśl sobie że takie śmieciówki dają urzędy świeżym pracownikom często xD Czyli dochodzi do sytuacji gdzie państwo ustala zasady i państwo je łamie ¯\_(ツ)_/¯