Wpis z mikrobloga

Witam, ostatnio mi przyszło do głowy aby kupić jakiś chiński mały #projektor na specjalne okazje. I zanim ostrzeżecie mnie jakie to jest gówno i że nie warto, spokojnie, ja tego na co dzień używać nie zamierzam.

Mianowicie chodzi mi o coś małego i taniego, co mogę wrzucić do walizki na wyjazd, puścić na hotelową ścianę i popykać na Switchu z znajomymi, ewentualnie odpalić jakiś film, ale mimo wszystko przynajmniej to 720p było. Głośniki zewnętrzne mam, jakiś tv box się do tego dokupi, zależy mi tylko na samym projektorze. No i teraz z masą chinolów na aliexpressie i podobnych, gdzie specyfikacja różni się tylko 1 czy 2 numerkami a i te są raczej zakłamane, co wybrać? Z recenzji wyłapałem że w stosunku jakości do ceny Alfawise X dalej góruje, ale rozmiar i 2,5kg wagi psuje mi plan, bo miejsca w walizce zajmie całkiem sporo. Na podstawie tej i tej recenzji (są timestampy) wywnioskowałem że większość z tych tańszych projektorów będzie miała podobny input lag także tym się raczej nie przejmuje, ale głupio jednak kupić w ciemno jakieś badziewie, dlatego pytam, czy ktoś kupował ostatnio tutaj coś takiego? Ja ograniczyłem swój wybór do Vivicine V100, UNIC T6 no i oczywiście Alfawise X ale jestem otwarty na wszelkie inne sugestie.
#projektory #cebula #aliexpress #gearbest #nintendoswitch #zakupyzchin #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
@Matrxi999: @kubixiaomi: doceniam śmieszki, ale tak na poważnie ja naprawdę nie oczekuję od tego szajsu wiele, jakbym wymagał to uzbierałbym na coś lepszego. Po prostu chcę coś co spisze się lepiej niż 20 calowy hotelowy telewizorek i posłuży na te parę wyjazdów zanim się zepsuje bez powodu ¯\(ツ)
  • Odpowiedz
@watterino: lepsze chińczyki to półka 200 dolców. Kilka lat temu kupiłem Excelvana CL720D, wymieniłem wentylatory na cichsze i sobie działa. Są teraz lepsze sprzęty, pewnie Full HD też się da kupić. Obraz jest ok, podświetlenie to gigantyczny LED z radiatorem (wymieniałem pastę pod nim).
Musisz sobie dobrać model do odległości od ściany. Niektóre dają duży obraz z krótkiego dystansu, a na długi się nie nadają.
  • Odpowiedz
@globalbus: dzięki za poradę, faktycznie nie przemyślałem sprawy z celnikami, ostatnio zamawiałem całkiem sporo i nic mi nie przetrzymali to chyba poczułem się zbyt pewnie

@Prostozchin: myślałem nad nim ale szybko go skreśliłem z uwagi na niską jasność. Chociaż, ostatecznie raczej nie mam zamiaru go używać w scenariuszach innych niż po zmroku więc też nie jest taką zła opcją...
P.S. W tej ofercie jedyną różnicą zdaje się to że możemy
  • Odpowiedz
@wish666: ojoj tu mnie masz, ale spokojnie wszystko sobie weryfikuje samemu a na ali mam po prostu parę kuponów do zbycia. spoglądając na gearbesta zwyczajnie wyjdzie drożej, ale dzięki za troskę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz