Wpis z mikrobloga

rozwiniesz temat? sam się zmagam z tym ‚schorzeniem’ i z chęcią poszerzę moją wiedzę ;)


@wonski: @Roztrzepaniec: hmm, generalnie od dermatologa mam przepisany steroidowy Pimafucort, który stosuję w sytuacjach ekstremalnych, czyli gdy twarz zaczyna swędzieć i pojawiają się zaczerwienienia. Lekarz zalecił rano i wieczorem, ale z reguły stosuję tylko raz dziennie przez 2-3 dni i skóra wraca do normy. Pomiędzy ekstremami najczęściej wieczorami po prysznicu, ucinam kawałek aloesu i smaruje
d.....n - > rozwiniesz temat? sam się zmagam z tym ‚schorzeniem’ i z chęcią poszerzę ...

źródło: comment_LN3ibU5ym5o1acWRqXkATNtkRYqotlkU.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@drSin: Czy może to być kwestia dorastania?
Najgorsze jest to że ten syf nie jest w jednym miejscu a potrafi się rozrastać np z pod płatków do nosa przenieść jakoś do ucha, włosów bądź brwi
  • Odpowiedz
@Roztrzepaniec: nie mam pojęcia co jest przyczyną - można by powiedzieć, że po prostu błąd oprogramowania w twoim organizmie, choć mówi się że to choroba cywilizacyjna (ale to tylko wygodne wyjasnienie). Musisz zaakceptować to, że będziesz się z tym borykał do końca życia. Jeśli nie byłeś jeszcze u dermatologa to nie zwlekaj.
W internecie można przeczytać, że jest to efekt nadmiernego wydzielania łoju potowego a przyczyna tego jest nieznana. Ja osobiście
  • Odpowiedz
@drSin: nawet za bardzo nie wiem jak to leczyć
Specyfiki na łupież działają,
Od roku po prostu te czerwone placki smaruje tym kremem co zdjęcie podesłałem iii tyle.
Czy powinienem też miejsca gdzie dochodzi do zapalenia profilaktucznie smarować?
  • Odpowiedz