Wpis z mikrobloga

Zaczynam rozumieć, dlaczego pracodawcy nie chcą zatrudniać kobiet z dziećmi.
Jest u mnie w pracy taka #madka #p0lka które przyjeżdża jak chce i wychodzi jak chce.
Na jej nieszczęście widzę, kiedy przychodzi i wychodzi bo stojąc na przystanku widzę jak wraca.
Zaczęłam notować po prostu z ciekawości, potem może trochę w celu konfedencji, a potem stwierdziłam, że jej szefa mało to interesuje.

Jako, ze jestem (jeszcze) pracownik biurowy, dostawałam karty pracy i oczywiście #madka wpisywała 8 - 16

W maju, tak dla rozjaśnienia przy 21 dniach roboczych (odjąć 2 maj bo urlop) wychodzi nam 160 godzin pracy. Ona przepracowała nie niecałe 146,5 - czyli wzięła kasę za 13.5h, których nie pracowała...

A jej wymówki to są codzienne. Nie mogła wstać (pół kobiet w biurze ma dzieci i przyjeżdżają na czas), dziecko nie mogło wstać, więc czekała aż się SAMO obudzi. Dziecko chciało się bawić rano, to się z nim bawiła. Dziecko chciało rano naleśniki to musiała zrobić...

Żeby nie było, ja wszystko rozumiem ale wszyscy są tu 8 godzin, a jak nie mogą to wpisują REALNE godziny pracy i za tyle dostają pieniądze. Laska bierze kasę za to, że jej nie było(!) w pracy podczas gdy inni uczciwie pracują 8 godzin.

Nie mamy w firmie "odbijanych" kart przy wejściu, więc wszystko jest na słowo.

Strasznie mnie takie coś wkurza.
  • 46
@CiezkoPracuje: Moja dalsza rodzina jakiś czas temu miała problem z pracownicami każda nowa (po studiach kosmetycznych oczywiście) odmawiała sprzątania stanowisk pracy, bo to nie ich obowiązek jak i również wiele wiele innych obowiązków już nie mówiąc o zaangażowaniu więc żadna z nich nie miała co liczyć na przedłużenie umowy na czas nieokreślony poza jedną Różową która jako jedyna z tej bandy była sumienna, pracowitą i nie opryskliwa względem pracodawcy. Dostała umowę
@Jerry_the_Coin: no ale w nawiązaniu do mojego posta też wcześniej - gdyby nie było by takiej możliwości to by się nie rozmnażali - jak by pieniędzy nie było. Oczywiście ch0jowe zachowanie, że w pierwszych tygodniach przynosi zwolnienie ale plust taki że o jednego polaka więcej - chociaż dawniej kobiety do pracy chodziły do momentu aż "im wody nie odeszły"
@samuraj24: ale mogła by na wstępie powiedzieć jak wygląda sytuacja a nie na beszczelnego udawać miłą i zrobić takie świństwo a zwłaszcza, że firma działa od niedawna i na początku zawsze jest problem z kasą i tu nagle zamiast dodatkowych rąk do pracy są uciążliwe wydatki :/
@CiezkoPracuje: Dobra no weź bądź człowiekiem i daj jej żyć. Skoro jest na tyle cwana ze dostaje za niepracowanie a cb to wkurza, no to bierz z niej przykład i już. Przecież nikomu krzywdy nie robi tym że sobie przepracuje 13 H mniej. Ty jej płacisz, czy co ze tak ci zależy na sprawiedliwości?
@Rekordnaklate110 to jest różowy pasek tego nie zrozumiesz. Może brak atencji? Może chce mieć dzieci a nie może to się wkurza na te co mają? Może nie lubi dzieci i się na nie wkurza i chce, żeby inni też ich nie lubili? A może po prostu #!$%@??