Wpis z mikrobloga

Potrzebowałabym jakieś opinie o Autovendo. Kusi mnie żeby skorzystać z ich usług, bo z tego co czytałam prowizja jest niewielka, a sama raczej nie będę w stanie kupić dobrego auta używanego. W ogóle się nie orientuję w tym temacie, a nie mam żadnego niebieskiego, który byłby mi w stanie pomóc. Co myślicie? Będę wdzięczna za opinie. #autovendo #opinie
  • 103
@wojna: w polszy raczej nie chcę kupować, bo z tego co słyszałam prawie same januszo - rzęchy. Myślę raczej o sprowadzeniu z zagranicy. Dlatego właśnie pomysł z Autovendo. Jak masz kogoś kto załatwia takie sprawy kompleksowo, to możesz podesłać namiar na PW. Tylko właśnie zależy mi na tym, żeby to było od początku do końca, to jest od wyszukania jakieś sensownej oferty, po sprowadzenie i rejestrację auta w polszy. No i
@roksii: A te całe autovendo to jak rozumiem zajmuje się sprowadzaniem aut z zagranico? To jakaś nowa inicjatywa, bo szczerze mówiąc pierwsze słyszę.

No i w sumie zgodzę się, że jak się nie znasz, to trudno kupić dobre auto używane w PL. No chyba, że od znajomego, rodziny, jak masz pewność, że nie było kombinowane. A u handlarza to bym się bał szczerze mówiąc. Zresztą, większość zadbanych aut od handlarza i
@maRRoKKo: nie chce mi się tłumaczyć czym się dokładnie Autovendo zajmuje, więc przykleję ci po prostu opis z ich stronki:

AutoVendo Sp. z o.o. zajmuje się wyszukiwaniem i sprzedażą samochodów na zlecenie. Usługę stworzyliśmy w oparciu o potrzeby klientów Autotesto.pl, którzy poszukiwali rozwiązania kompleksowego i bezpiecznego gwarantującego nabycie samochodu dobrego jakościowo i wolnego od wad. Wieloletnie doświadczenie wyniesione z Autotesto.pl gwarantuje nam znakomite rozeznanie w rynku samochodów używanych, co w sytuacji
Mój staruszek sprowadzał sobie za ich pośrednictwem auto z zagranicy. Sytuacja była właściwie podobna do twojej. Przez kilka miechów ojczulek szukał furki na własną rękę, ale że nie za bardzo się znał, a trafiał przeważnie na podejrzanych typków, to dwa albo try razy wynajął autotesto do sprawdzenia tych aut. No i złożyło się tak, że w raportach było wymienionych tyle ukrytych przez sprzedawcę usterek, że w końcu dał sobie spokój. Wtedy też
Dzięki za opinię @Moser. Jakbyś miał chwilę, to wypytaj staruszka o szczegóły współpracy z Autovendo. Interesuje mnie jak to rzeczywiście wygląda, bo na stronce mają to bardzo ogólnie opisane. No i dowiedz się plz, jak to jest z prowizją od kupna auta - czy to jest stała kwota, czy w zależności od wartości zlecenia, czy jak. Interesuje mnie też, czy w Autovendo dają na sprowadzane przez nich auta jakąś gwarancję, a
@roksii: Z tego co mówił staruszek, bo akurat spotkaliśmy się na weekend i go zagadnąłem o opinię na temat tego autovendo całego, to tak się to mniej więcej odbywało, jak tam ktoś na tym wątku z forum wyborczej opisał. Czyli najpierw wizyta na stronce WWW autovendo, wypełnienie formularza kontaktowego, po dogadaniu szczegółów umowa, oferty na maila, zakup auta, załatwienie formalności, a na końcu dostarczenie auta pod dom ojczulka. No i tak
@Moser: Dzięki za opinię. Z tego co czytam, większość wpisów na temat Autovendo jest pozytywna, więc chyba się ostatecznie zdecyduję. Zawsze to nieco bezpieczniej brać taką firmę, niż anonimowego typka od sprowadzania aut z internetu. Tak mi się przynajmniej wydaje.
Zawsze to nieco bezpieczniej brać taką firmę, niż anonimowego typka od sprowadzania aut z internetu


@roksii: no raczej. Jak dla mnie sprawa jest wręcz oczywista. Nidy bym nie pozwolił, żeby jakiś anon z internetu ściągał mi furę z zagranicy. Co innego jak by to był jakiś znajomy dobry, albo ktoś zaufany z rodziny. Bo jak ci auto ściągnie firma pokroju autovendo, to w razie jakiejś wpadki jesteś przynajmniej w tanie od
@kawuel: mam jeszcze pytanko co do tego fragmentu twojej opinii o Autovendo z forum GW:

No więc wpłaciłem zaliczkę a ludzie z Autovendo zajęli się resztą - załatwili formalności ze sprzedawcą, sprowadzili auto, opłacili akcyzy, przetłumaczyli dokumenty, zrobili badanie techniczne, i tak dalej. W mojej kwestii pozostało zarejestrowanie auta, i wykupienie ubezpieczenia.


Czy te dodatkowe czynności są extra płatne, czy wszystko to jest robione w ramach prowizji? Pytam bo chcę mieć
@roksii: niektóre wymienione w opinii na GW opcje były dodatkowo płatne (np. ubezpieczenie, dostarczenie auta pod dom), ale większość w cenie usługi. Najlepiej napisz maila do Autovendo, to przedstawią ci aktualny cennik, oraz zakres działań wchodzących w cenę podstawową. Nie będę ci wymieniał jak to było u mnie, bo do końca już nie pamiętam, a nie chciałbym cię wprowadzić w błąd.
Najlepiej napisz maila do Autovendo, to przedstawią ci aktualny cennik, oraz zakres działań wchodzących w cenę podstawową.


@kawuel: Napisałam wczoraj. Dzisiaj dzwonił pracownik Autovendo. Wypytał mnie o oczekiwania, i takie tam sprawy związane z autem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na tej podstawie mają mi zrobić ofertę. Mam ją dostać z początkiem przyszłego tygodnia. Jak coś podzielę się opinią ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na
@roksii: Nie ma sprawy, polecam się na przyszłość. A jak już załatwisz sprawę auta, to wrzuć tu swoją opinię o Autovendo, niech mireczki mają na przyszłość.
A jak już załatwisz sprawę auta, to wrzuć tu swoją opinię o Autovendo, niech mireczki mają na przyszłość.


@kawuel: Jasne, będę pisała ( ͡° ͜ʖ ͡°) Właśnie przed momentem dostałam ofertę od Autovendo. Na pierwszy rzut oka wydaje się ok, ale wysłałam jeszcze znajomemu mechanikowi, żeby zweryfikował. Jak tylko dostanę jego opinię, na pewno się tu z wami podzielę.
To może ja tu wkleję moją opinię o Autovendo z Faceboka, bo nie chce mi się w sumie powtarzać.

"Chociaż model auta nie do końca zgadzał się z tym co początkowo zamówiłem, to i tak jestem mega zadowolony. Obsługa klienta na mega wysokim poziomie, wszystko od początku do końca było jasne, żadnych niedomówień, czy dodatkowych płatności. Cena auta też całkiem spoko, chociaż na upartego można by znaleźć tańszą opcję, to jednak duże