Wpis z mikrobloga

Nie da się?


@a8110aac8b: Da się z redukcją tapered na 1"1/8 ale to bardzo #!$%@? pomysł. To widelec do trekkinga, będzie sporo niższy niż oryginalny nawet dla ramy 27.5 nie mówiąc już o 29. (zdecyduj się którą masz bo linki wskazują na dwie różne ramy). Przy 29 nawet koła w niego nie wciśniesz.
@dran2: faktycznie mój błąd, mam ramę instinct 29, przekładam części z kellysa 28".

Dlaczego miałbym koła nie wcisnąć w obecny widelec? Obecnie siedzą tam 700x38C (czyli 28" jeśli dobrze się orientuję), więc nic pod tym względem się chyba nie zmienia, zostaje stary widelec i stare koło, muszą tylko zostać przełożone do nowej ramy.
@a8110aac8b: Myślałem że chcesz użyć kół od 29. Tak czy inaczej, przód ramy zanurkuje ci o 4cm w dół w stosunku do tego do czego jest zaprojektowana, potem całość jeszcze dwa cm na małych kołach. Będziesz miał bardzo nisko suport i spaprane kąty. Po co to robisz?
przód ramy zanurkuje ci o 4cm


@dran2: @a8110aac8b: Lepiej niż 4, poza małym skokiem to jeszcze widelec pod małe koło. Kup normalny widelec albo ramę od trekkinga bo z tego mezaliansu nic dobrego nie będzie.
więc czemu teraz miałoby być niżej?


@a8110aac8b: Bo widelce pod koło 28 mają krótsze dolne golenie niż pod 29. Dopiero do tego dodasz brakujące 4cm wystających goleni górnych. 4cm to jest dramat, a tu wyjdzie 5-6cm mniej niż to do czego producent tą ramę zaprojektował, kąt główki wzrośnie o 3 stopnie do jakichś 73 albo i lepiej i rower będzie niestabilny. Tak samo zrobi podsiodłówka wypychając siodełko do przodu w stosunku
@a8110aac8b: Tak, tylko zmierz długość potrzebnej sterówki i pamiętaj że to sprzęt najniższej klasy. Ja bym już pewnie wolał dać tam sztywny widelec 29 (taki zaprojektowany to zastąpienia widelca amortyzowanego a nie wyjęty z szosy), oszczędzisz blisko 2kg na czymś co i tak by kiepsko działało i zaraz się zepsuło. Same koła nie zrobią jeszcze strasznej tragedii, przynajmniej obniżą przód i tył tak samo więc nie rozwalą geometrii. Poza tym różnica