Wpis z mikrobloga

Często w dyskusjach o nowych i używanych autach mówi że samochód z salonu to gwarancja spokoju i (przynajmniej jakiś czas) bezawaryjności. Że się leje płyn do spryskiwaczy i o nic nie martwi.

Otóż - nie do końca.

Równie często widzę posty o obcierkach parkingowych, usuwaniu drobnych rys, zawistnych sąsiadach, czy wyklepywaniu wgniotek. Jeżdżąc nowym autem zawsze mam z tyłu głowy pewne obawy np. parkując przed marketem (i nie, AC nie rozwiązuje tutaj sprawy braku nerwów).

Natomiast w starszym używanym? Kupione z rysą, no trudno. Jest jakaś mało widoczna wgniotka? Meh. Dostałem żwirem z piaskarki (przy +10) - nie będę płakał. Zrobi się kiedyś przy okazji

I wcale nie chodzi o to żeby jeździć obitym z każdej strony gruzem, chodzi o to że jak masz nowe auto - o które dbasz - z pięknym nowym lakierem, to bardzo szybko i bardzo łatwo możesz znaleźć nowy powód do zmartwień, gdzie wystarczy jeden kamyk na autostradzie

Gif dla atencji

#samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #kupautozmikro #oswiadczenie
Atreyu - Często w dyskusjach o nowych i używanych autach mówi że samochód z salonu to...

źródło: comment_3rMxXLm3AibdICAXTK3H4zSjnpMdEGJv.gif

Pobierz
  • 9
po prostu nie stać cię na nowe auto ¯\(ツ)/¯


@hubelot: stać mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

gdyby o inaczej to tak samo byś zareagował na nową rysę czy otarcie


@ZlodziejBilonownic: a jak kupisz nowy telefon to nie zmartwisz się jak po tygodniu zrobisz na środku ekranu głęboką rysę?

Nie stać cię na nowy? Co to za logika że ludzie kupujący nowe samochody nie przejmują się rysami
@Atreyu skoro cię stać to jaki masz problem naprawić szkodę z AC? skąd się biorą nerwy?
wybacz ale to co piszesz brzmi trochę jak logika murzyna: "nikt nie porysuje ci nowego samochodu jeżeli nie będziesz go miał"
@Atreyu: lepiej kupić 10 używanych aut i używać akurat tego co działa albo zmieniać jak się popsuje niż kupować nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba że komuś mega zależy bo np robi trasy czy pracuje w takowym.

Ale nawet o stare auto można zadbać.
skoro cię stać to jaki masz problem naprawić szkodę z AC?


@hubelot: czas, załatwianie, auto zastępcze, czas, utrata wartości bo masz np. malowane elementy w nowym aucie.

Co za problem z jakimkolwiek uszkodzeniem skoro są ac i oc?