Wpis z mikrobloga

@korni007: Z tego co wyreserczowałem w sieci, ccna daje dobre teoretyczne podstawy, pracowałem kiedys na pierwszej lini u jednego z miejskich providerow sieci wiec wiem że producentow i rozwiazan jest o wiele wiecej. Ale skoro już siadłem nad tym ccna to chcialbym to dobrze ogarnac. Chyba że znasz jakąś inną metode aby skusić pracodawce do zaproszenia na rozmowe kogoś bez studiów i z doświadczeniem li tylko helpdeskowym jeśli nie błyśnie mu
@Siddaelius: Ale co ty chcesz cwiczyć na tym sprzecie? Wpinać kabel do rj45? Bo nie bardzo rozumiem. Sprzęt Ci do niczego nie jest potrzebny żeby zdać ccna i zrozumieć sieci.
@fajq: brak doświadczenia i dlatego pytam. Założyłem sobie teoretycznie ze ktos mowi zebym szedł do serwerowni i poprzelaczal jakies switche i routery a ja nigdy czegos takiego nie robiłem i dlatego zastanawiałem się czy warto wydać hajs i jednak tymi erjotkami sie pobawic
No ale z całym szacunkiem nie potrzebujesz doświadczenia żeby kabel przełączyć. Bo chyba nie jesteś upośledzony i umiesz wypiąć kabel i wpiąć w odpowiedni port ?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siddaelius: ćwicz na symulatorach. samo przypinanie kabla to:
1. znaleźć właściwy numerek portu
2. włożyć wtyczkę
3. zobaczyć czy mruga lampka
4. koniec

do tego nie potrzebujesz sprzętu.
co najwyżej możesz pozarabiać trochę erjotek
@frytex2: super, dzieki wielkie za pomoc, w takim razie zostaje przy packet tracerze bo do niego jest fajny kurs praktyczny pod ccna na udemy a teorie z cbtnuggets tluke, mam nadzieje ze to wystarczy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Siddaelius: moge Ci dac cata 2950 i 3550 do nauki. W sumie jeszcze c1700 rackowy by sie znalazl ;) bedziesz w Bydgoszczy to sie odezwij

Moze to nie najnowszy sprzet, ale do ccna styknie