Wpis z mikrobloga

Wpływ spraw tylko potwierdzi, ze ta fasadowa obecnie instytucja jest zbędna w państwie PIS. Brak wpływu jest spowodowany nie lepszym poziomem legislacji, a brakiem zaufania do tej instytucji.


@ZaplutyKarzelReakcji: a które sprawy np. powinny wpłynąć a nie wpłynęły? bo ciekawy jestem ile to spraw nie wpłynęło przez brak zaufania
@ZaplutyKarzelReakcji: ogólnie to oprócz tabeli powyżej interesują mnie takie rzeczy jak:
- ile spraw wpłynęło w każdym roku
- ile spraw nie wpłynęło przez brak zaufania (czyli konkretne sprawy które wg Ciebie są niekonstytutcyjne a nie wpłynęły do TK)
@Nirin: Wątpię by były obecnie takie dane, a swoje wnioski wyciągam tylko na podstawie obserwacji
- poziomu legislacji
- informacji od instytucji, które dotychczas kierowały swoje sprawy do TK (RPO, sądy, gminy). Większość wycofanych spraw była spowodowana brakiem zaufania.

Nie potrafię sobie wyobrazić innego powodu tak drastycznego spadku spraw niż brak zaufania. Nie zapominajmy też, że w sprawie TK protestowało głównie środowisko prawnicze i to zgodnie jak jeden mąż. A kto
@ZaplutyKarzelReakcji: No ja nie twierdzę, że tak nie jest. Na pewno część spraw jest spowodowana przez brak zaufania, ale na pewno nie 100%. To jest w ogóle niemożliwe do ustalenia jaki procent spraw nie dostał się do TK właśnie z tego powodu.

PS. RPO to Bodnar przecież, osoba mega polityczna, więc akurat od niego to nie biorę poważnie żadnych danych xD Sady, gminy ok.
RPO to Bodnar przecież, osoba mega polityczna, więc akurat od niego to nie biorę poważnie żadnych danych


@Nirin: Polityczna czy nie to ma przecież 100% racji wycofując swoje sprawy. Jaki on może uzyskać rezultat w sprawach czysto światopoglądowych skoro TK jest kierowany przez PIS? Gminy tak samo rezygnowały ze starć z rządowymi ustawami. Sądy pomijam, bo te są w otwartym sporze z władzą.