Wpis z mikrobloga

#piszzwykopem przedstawia pierwszą część opowiadania EXCAVIATO

Szybki opis: statek Excaviato podróżuje po naszej Galaktyce. To statek najemny wyższej klasy, który spełnia różne zadania: głównie jest transportowcem. Wyposażony jest w dobrą technologię i odpowiednią załogę. Oraz często pasażerów, których przy okazji, lub przy zadaniu - przewozi. Niestety, pewnego dnia podróży dochodzi do bardzo poważnej awarii...

---

@JoLemon: popukał raz jeszcze w klawisze. Tym razem bez większej wiary. Pani kapitan @misiafaraona: oczekiwała na szybki raport.

-System Mikroblog wysiadł dosłownie dwie godziny temu. Zdechł, przepadł, jak cnota starej niewykorzystanej baby – mruknął.

Pani kapitan nie zwróciła uwagi na jego słowa. Lecieli ze sobą już trzeci raz i @misiafaraona: doskonale znała nieprzyjemny charakter oficera informatycznego.

-Problem w tym taki, że bez systemu będzie trzeba nawigować statek samemu, a do najbliższej kolonii mamy 72 lata. A nawigator jest tylko jeden – dodał stojący obok nich @Gravedigger: który też obawiał się awarii Mikrobloga. Też musiałby pilnować ręcznie pola siłowego. Podobno w Sypialni mieli jeszcze jednego operatora, ale chodziły pogłoski, że @mikolach: nie został obudzony od ponad czterech tur. Zapewne z jakiegoś konkretnego powodu.

-Nasz nawigator to kupa gówna, stękająca i nie potrafiąca wymówić ani słowa. I wali mu z mordy – mruknął @JoLemon.

Kapitan uciszyła go gestem dłoni i usiadła przy najbliższym stanowisku.

Będzie problem. Bez systemu nikt nic kompletnie nie zrobi. Póki działał wszystko było ustawione, a kilka upragedów, które zakupiła dwie tury wcześniej sprawiały, że Mikroblog nawet przypominał te nowocześniejsze sztuczniaki. To znaczy sztuczne inteligencje. Dlatego nigdy nie musiała szukać najlepszych specjalistów. Wystarczali zwykli chałturnicy, którzy zgadzali się na każdą robotę za najniższą cenę. Zatrudniała ich tylko ze względu na prawo - za brak odpowiedniej załogi groziła sroga grzywna.

-Trudno. Będziemy musieli dać radę. 72 lata to nie tak dużo. @Broken: niech sobie wybierze kogoś i nauczy fachu, chyba, że jest pewien, że da radę nawigować nas przez te kilkadziesiąt lat, ale raczej mi na młodzieniaszka nie wygląda - westchnęła, ciesząc się, że ona sama ma zastępce.

---

@okropecznie: westchnęła gdy do jej sali wszedł kolejny członek załogi. Kapitanowa zarządziła obowiązkowe badania psychologiczne. @okropecznie miała za zadanie zbadać wszystkich i zdać raport @misiafaraona kogo najlepiej od razu uśpić na czas podróży i zaoszczędzić sobie od razu kłopotów.

@Sanooth: wszedł ociężale do środka. Zgarbiony stanął przed dziewczyną.

-Proszę siadaj. Aj! Co to?! - pisnęła dziewczyna.

Mężczyzna spojrzał powoli na maczetę w swojej dłoni.

-To osobista ochrona @Sanootha, proszę pani. Nie zrobi krzywdy, jeśli nikt @Sanoothowi nie zagrozi.

@okropecznie: bez zastanowienia zapisała w pliku przy jego nazwisku: "Sypialnia natychmiast do końca podróży!".

-Tyle mi wystarczy, wyjdź i zawołaj następnego!

@Sanoth wyszedł wolnym krokiem. Za drzwiami stał @Mohammed_Socjal:

-Salam Aleikum! Mam bracie nadzieję, że pani psycholog wyśle mnie do Sypialni. Mój specjalny zegar – tu wskazał na mały ekran wszczepiony pod skórę lewego nadgarstka – wskazuje, że za trzy dni Ramadan. Nie zrozum mnie źle – zachichotał – ale wolałbym go przespać.

-@Sanooth: nie rozumieć, ani źle, ani dobrze – powiedział zdziwiony zachowaniem tego kogoś.

-Jesteś mechanikiem, prawda? A może dałbyś radę tak pokombinować by... no wiesz – tu Muzułmanin pochylił się ku niemu – by przestawić zegarek? Znasz sposób?

@Sanooth: leniwie zwrócił wzrok ku swej maczecie.

-Myśleć, że zna sposob.

---

@oxygen88: osberwował jak ostatki krwi krzepną na obrzeżach odciętej dłoni Muzułmanina. Lekarz opatrzył już rannego. Ale mężczyzna wprost skakał w miejscu po raz kolejny dopraszając się o przyszycie dłoni. Oczywiście, @oxygen88: mógłby to zrobić, wystarczyłoby ustawić odpowiednią aparaturę a potem tylko przeciągnąć niciami. Ale miał całkiem inny pomysł, a ta dłoń spadła mu jak z nieba...

-----

Co lekarz zrobi z ręką Muzułmanina? Co się stanie z psychotycznym mechanikiem, czy Broken przy swej wyjątkowo dobitnej wadzie wymowy zdoła nauczyć kogoś nawigować i czy awaria Mikrobloga to faktycznie tragedia EXCAVIATO? dowiecie się w kolejnych częściach! CDN + nowe postacie!

@JoLemon: @misiafaraona: @Gravedigger: @mikolach: @Broken: @okropecznie: @Sanooth: @Mohammed_Socjal: @oxygen88:
  • 13