Wpis z mikrobloga

Zmiany, zmiany...
Jakiś czas temu pytałem o to jakie #warto obserwować, tak by wyciągnąć z tego portalu coś więcej, niż tylko durne obrazki i smutne historyjki. Głównie, jeśli chodzi o rozwój, motywację i przemianę.
Pojawiło się kilka wartościowych tagów, na których można co nieco znaleźć, ale może ktoś zechcę dołożyć od siebie coś jeszcze w temacie szeroko pojętej walki z lenistwem i przeklętą opieszałością?


@D3lt4: Piękne dzięki za odzew! Cóż, pytałeś co potrzeba? Hmmm... no własnie to jest te kluczowe pytanie, na które nie potrafię sobie jakoś odpowiedzieć. Ogólnie wszystko w zasadzie jest w porządku, ale jeśli chodzi o te mniej konkretne sprawy to wygląda już gorzej. Często nie realizuję planów, pomysłów bo a to nie wiem jak się za to zabrać, a to się jakoś wewnętrznie boję, a najgorzej to jak zwyczajnie mi się nie chcę... Wracam po pracy i zamiast zająć się czymś konkretnym to tracę godziny w sieci, przed TV albo z nosem w książce. Oczywiście nie zawsze, ale często tak to właśnie wygląda. Staram się to porządkować - mam dłuugą listę rzeczy do zrobienia (często takich prozaicznych typu drobne robótki, naprawy itd.) i coś tam próbuje z niej wykreślać, ograniczyłem też social-media i inne portale no ale wciąż za często przegrywam i poddaje się głupotom. Jeśli nie korzystam z komputera, to jego rolę przejmuje telefon i to on pożera minutę za minutą. Najchętniej odciął bym się od tego zupełnie, ale obawiam się że będę wtedy jakiś hmmm wyobcowany? No bo jak tu rozmawiać wtedy ze znajomymi... Mam nadzieję że rozumiesz co mam na myśli, choć spisałem to chyba dość chaotycznie.

Dodam jeszcze że na kanwie walki z tym diabelskim lenistwem, stworzyłem sobie taki notatnik na pomysły, przemyślenia i mądrości. Jeśli usłyszę czy przeczytam coś, co wydaje mi się wartościowe to staram się to tam zapisywać, by później w łatwy i szybki sposób móc do tego wrócić. Myślę że może to być owocne, choć wydaje mi się trochę głupie...
  • 2