Wpis z mikrobloga

Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wtedy niszczą czy coś.

Stąd moje pytanie - ile razy tygodniowo winno się myć włosy na głowie

Pyt2. Moje włosy mają dużą skłonność do przetłuszczania. Wystarczy, że jeden dzień nie umyję i cyk już są tłuste. Stosuję szampon pokrzywowy i raz w tygodniu nakładam odżywkę for men. Jakieś rady?
#pytanie #zdrowie #kosmetyki #wlosy #mirabelkopomusz #pielegnacja
Pobierz rales - Regularnie słyszę, iż nie powinno się codziennie myć włosów bo cebulki się wt...
źródło: comment_Czd8GaRPrXlfnJJcxoYTndYYLBPVDZiw.jpg
  • 101
@szpongiel otóż to, ja jako dziecko nieświadomie zawsze namydlałam całe ciało przez co dorobiłam się w bardzo młodym wieku rozstępów na pupie a nigdy nie miałam problemów z gwałtownym tyciem i jestem dosyć niska. Teraz z wiekiem mam bardzo wrażliwą skórę i muszę uważać jakich produktów używam, ale przez to nabrałam większej świadomości i skóra jest w super kondycji :) a co do włosów przez długi czas miałam podobny problem, przede wszystkim
@rales: Częste mycie jest niezdrowe dla skóry. Jeśli ktoś musi brać prysznic codziennie (bo chce albo biega), to powinien myć się samą wodą, poza miejscami wymagającymi częstego mydlenia ze względu na ich właściwości. Tylko zanim nazwiecie mnie brudasem, to poinformuję, że starannie myję ręce 10-15 razy dziennie, golę się czystymi żyletkami i myję dp po sraniu a nierzadko także bez takiej przyczyny. Po prostu trzeba odrzucić forsowany medialnie fetysz częstego szorowania
@rales: tak najprościej to jest podobna zasada jak z myciem rąk: jak będziesz myć 50 razy dziennie to sobie zniszczysz skórę. Weź pod uwagę, że kazdy ma inne włosy, które mają inne skłonności do przetłuszczania, łamania itp. są lepsze i gorsze szampony (te ziołowe, pokrzywowe najtańsze to mocno wysuszają i niszczą przynajmniej u mnie).

Co do przetłuszczania to szybciej się przetłuszczają jak częściej myjesz. Więc to jest błędne koło. Jak poczytasz
@BlondPasek ale co ty się dziwisz, jak tu brudasy chodzą w tych samych ciuchach kilka dni xD gaci pewnie też nie zmieniają "bo czyste" xD kiedyś stałem koło takiego gościa w autobusie i akurat miałem nos na wysokości jego glowy, musiałem się odwrócić xD to musiał być jakiś wykopek chyba
@rales Też muszę codziennie. Próbowałem przestawić się na co drugi, przemęczać przez jakiś okres przejściowy, bez sukcesu. Myje lekkimi, w miarę naturalnymi szamponami i używam odżywki, czasem żona zrobi jakiś peeling. Żadnych problemów, mimo mycia codziennie.
Ba, odkąd używam odżywki to nawet włosy są w lepszym stanie niż były jak myłem codziennie mocnym szamponem i bez odżywki. Już wolę myć codziennie niż chodzić z brudnym łbem :D
@rales: w sumie im częściej myjesz tym bardziej się przetluszaja. Sprawdziłem na sobie. Ja staram się myć co 3dni i to nie dlatego że się przetluszczaja tylko dla higieny.
Jak natomiast myłem codziennie to niestety codziennie wieczorem miałem przetluszczone
@rales z tym myciem to mit , jeżeli myjesz "nieinwazyjne" - czyli nie szarpiesz jak #!$%@? itp to mycie nie wpływa źle na włosy. Btw. spróbuj przerzucić się na szampony bez oblepiaczy i silikonów mi to dość mocno pomogło i myję teraz co 3 dni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rales: ja codziennie wcieram to we włosy i się nie przetłuszczają. Używam od października i patrząc na ilość to na prawie rok mi starczy.

Nie chce mi wrzucić zdjęcia... Reuzel grooming tonic