Wpis z mikrobloga

@NaczelnyOrgan: slalom wolny czasami się nie udaje, slalom szybki najwięcej problemu sprawia utrzymanie stałej prędkości 35km/h bo już nie można najechać na bramkę początkową z wyższą prędkością i przyspieszyć na końcu bo w Poznaniu mierzą cały czas i jak spadnie poniżej 30km/h to niezaliczone.
@ethics: też zdawałem w Poznaniu, ogólnie to mierzenie prędkości na placu to ciekawa sprawa, bo mi wychodziło sporo mniej niż pokazywał licznik i wyszło tak, że żeby zaliczyć musiałem mieć około 40 km/h. Moja rada jest taka, żebyś sobie poćwiczył ostre przechyły motocyklem bez tych słupków nawet, tak żeby nie bać się prędkości i przechyłów. Jak to ogarniesz to potem każdy slalom to pestka :) Pracuj ciałem, jak to dobrze wyczujesz
@ethics: na wolnym jak na luzie nie wychodzi to zacznij się konkretnie skupiać nad tym, żeby mocno zmienić kierunek motocyklem, tzn. mocno kolanami i przechylać moto pod sobą (żeby czuć, że konkretnie skręca, a nie 'siedzę i kręcę kierą'); na szybkim wjedź pod lekkim kątem i zacznij omijać pierwszy słupek tuż za bramką (pic rel coś podobnego), wtedy nie jest to takie paniczne tylko robisz faktycznie slalom i masz dużo czasu
ohfcukme - @ethics: na wolnym jak na luzie nie wychodzi to zacznij się konkretnie sku...

źródło: comment_haMvu7gqDIGlnIaTvJFDsQ8WoJDYig8T.jpg

Pobierz
@ethics: Zdawałem kilka dni temu w Poznaniu. Na 11 osób zdało 3. Mi się udało. Na slalomie pierwszy robiłem luźno i 29. Drugi ostro i wyszło 36km/h.
Najwiecej osób odpada na slalomie wolnym.
@ethics: Spokojnie się da :D Najgorsze, że ja pierwszy raz musiałem to zrobić na egzaminie, jak mi egzaminator powiedział, że muszę jechać dużo szybciej, bo jemu wychodzi grubo poniżej 30 :D Choć nie chce się wymądrzać, ale przygotuj się na to, że na egzaminie na pewno prędkość będzie zaniżona.
@pioon: teorię znam i chyba coś praktyki mam bo chyba na tym polega slalom szybki i bez niego nie dałbym rady tego wykonać. W slalomie szybkim największy problem to prędkość bo nie chce przyspieszać podczas skręcania a za wolno też nie mogę wjechać. Czyli bym musiał wjechać 35km/h i trzymać tą prędkość.
@ethics: nie miałem czegoś takiego jak szybki slalom, u mnie była 8 i slalom, do tego hamowanie awaryjne i chyba tyle z placu.

Myślę, że musisz więcej próbować i w końcu będziesz to robił prawidłowo.
@ethics: W slalomie wolnym imo najważniejsze to dobrze wjechać pod dobrym kątem do 1 słupka, to juz połowa sukcesu, i pamiętaj aby się patrzyć tam gdzie chcesz jechać a nie pod koło motocykla.
@ethics: Podchodzić do slalomu szybkiego można na kilka sposobów. Jednym jest rozpędzenie się do powiedzmy 35 km/h i odpuszczenie gazu to wtedy wychodzi 29-30, na granicy. Ja osobiście rozpędzałem się do 35-38 km/h, po wjechaniu na pierwszą bramkę troszeczkę odpuszczałem gazu, ale cały czas utrzymywałem prędkość i na wyjściu lekkie dodanie gazu.. Jak nie wychodzi to poćwicz powiedzmy jazdę wokół pachołka, potem w drugim kierunku i staraj się zawężać cały czas
@ethics: jakiś fejk, bo w ustawie jest o 'średniej' więc nie mają prawa uwalić jak spadnie poniżej 30 w dowolnym momencie między bramkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)