Wpis z mikrobloga

Eksperymentował ktoś z #yerbamate w kwestii dodatków do tradycyjnego zalewania? Mam trochę soków z owoców domowej roboty i zastanawiam się czy jest sens coś z nimi kombinować. Myślałem nad zrobieniem jakiegoś własnego napoju na bazie yerby, tj. troche zaparzonej yerby, woda i sok i do lodówki, ale nie mam pojęcia jak to zorganizować z proporcjami. Macie jakieś porady?
  • 7
@wielokropekk: Kiedyś robiłem tereré (mate de ruso) z zimnym sokiem pomarańczowym. Po prostu wystarczy zrobić tak samo jak zwykłe tereré, tylko użyć zimnego soku zamiast wody . Było ciekawe w smaku, trochę jakby ktoś nasypał yerby do soku ( ͡° ͜ʖ ͡°). Polecam spróbować.
@wielokropekk: Zalewanie bardzo zimnym sokiem pomarańczowym to coś, co w lecie polubisz. Generalnie, dodatek soków, czy syropów na zimno jest bardzo spoko. Tylko uważaj, żeby nie przesłodzić. A soki powinny być bez kawałków miąższu, bo tak Ci się bombilla zatka, że nie da rady wypić. Przewaga dodatków nad yerbami smakowymi jest taka, że dodajesz co chcesz i ile chcesz.

Zobacz sobie kilka (wybacz prywatę) pomysłów na terere.