Wpis z mikrobloga

Kompletnie nie interesuje się polityką, ale wypada zagłosować świadomie w wyborach - jak spora część z Was nie wiem kogo wybrać. Na pewno na starcie odrzucam dzbanów z #konfederacja, PiS oraz PO. Co dalej zostało? Ano niewiele sensownych opcji.

Z jednej strony blisko mi do postulatów #wiosna, z drugiej kompletnie nie mam zaufania do nich, sprawiają niekiedy wrażenie osób mało poważnych. Debata utwierdziła mnie tez w przekonaniu, ze uwagi nie jest warty #kukiz, za to...w pewnym stopniu zaimponował mi #zandberg, o którym niewiele wiem. W quizach rzeczywiście jego partia gdzieś u mnie przodowała, na równi z #polskafairplay, co mnie trochę zdziwiło, gdyż uważałem, że te partie to przeciwieństwo. No i teraz pytanie - kto z tej dwójki ma kandydatów bardziej kompetentnych? Byłoby fajnie jakby wypowiedzieli się zwolennicy obu ugrupowań. Nie jestem do nikogo uprzedzony, nie interesują mnie podziały typu kto lewica, kto prawica, po prostu chciałbym oddać przemyślany głos, który się nie zmarnuje (choć z drugiej strony raczej obie mają marginalne szanse na sukces - ale co zrobić, skoro nie ma alternatyw?).

#wybory #razem #lewica #prawica #polityka #debata
  • 16
@GoddamnElectric: zandberg to inteligentny gość a razem często miała fajne akcje i sensowne pomysły, jednak ich podstawa ideologiczna jest całkowicie mi nie po drodze a pomysły z absurdalnie wysokim opodatkowaniem są nie tylko fatalne (i pisze to świadom problemów nierówności społecznych, w tym struktury dochodowej, i świadom bardzo prawdopodobnego gwałtownego wzrostu tych problemów w niedalekiej przyszłości) ale i kompletnie nie do sprzedania w społeczeństwie.

Fair Play z drugiej strony to imo
@KekistaniRefugee: ale to są wybory do europarlamentu, w jaki sposób miałby wpływać na rozrost programu socjalnego w Polsce czy podwyższaniu podatku? Natomiast cała reszta poza jego poglądami gospodarczymi, jest mi bliska i podczas debaty wypowiadał się bardzo rozsądnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@damage49: poza tym nie powinno się głosować na komuchów dla zasady. Na zachodzie mają do komunizmu romantyczne podejście bo nie poznali go na swojej skórze. Gdzie jak gdzie, ale w Polsce nie powinno się głosować na ten najbardziej zbrodniczy ustrój w historii.