Wpis z mikrobloga

373293,94 - 5,51 = 373288,43

Podczas treningu młodego nie było czasu na bieganie… Pozostała więc siłownia. A na niej… bieżnia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wniosek jest prosty: to nie dla mnie…
Według bieżni przebiegłem te 5,5 km, według Garmina niemalże siedem (potem skalibrowałem) a zmachałem się, jakbym pobił swój rekord na półmaratonie.
W sumie nie wiem, jakim cudem taki Garmin miałby prawidłowo ocenić tempo biegu – przy tej samej, stałej prędkości na bieżni potrafiłem bardzo mocno modyfikować kadencję. Chyba musiałby być jakoś połączone z licznikiem na bieżni – a takich bajerów to raczej nie ma…

A na koniec jeszcze zapomniałem wyłączyć stopera po zejściu z bieżni xD

enron - 373293,94 - 5,51 = 373288,43

Podczas treningu młodego nie było czasu na bieg...

źródło: comment_NtccSEfmA3ZWmdUnohfRhIvWZ3TVmxZh.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: do tego chyba footpod trzeba mieć żeby dobrze dystans policzył na bieżni


@niefilozuj: nie jestem do końca przekonany, czy to by coś pomogło – w końcu dane o kadencji zegarek i tak ma w miarę dokładne, a skoro przy tej samej prędkości mogę bardzo mocno modyfikować kadencję... ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@enron: u mnie na polarze dość dobrze pokazywało odległości biegane na bieżni. A raz trafiłem na taką nowoczesną, że nawet zczytywało mi puls z pulsometra w pasku i wyświetlało na bieżni :D
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@enron: akcelerometr mierzy przyspieszenie w trzech płaszczyznach. Potem algorytm liczy prędkość. Z prędkości liczy odległość. Całki i pochodne. Kwestia dokładnego i odpowiednio szybkiego pomiaru przyspieszenia, które ciągle się zmienia.
  • Odpowiedz
  • 0
@enron foofpod chyba mierzy także długość kroku. Jak masz dokładną długość kroku i dokładną kadencję to masz ładnie zmierzony dystans.


@niefilozuj: tylko jak on to mierzy? Ugh cele Romet ram? Aż nie chce mi się wierzyć, że w takim małym wypierdki bo może być superprecyzyjny pomiar…
  • Odpowiedz
@enron: Może może. Pamiętam pierwszego footpoda czyli Polar S625X z 15 lat temu - byłem w szoku, bo taki testowy odcinek 1600m, 4 powtórzenia, rozbieżność 1595-1610m. A - footpod można kupić Adidasa (przynajmniej kiedyś były tanio na allegro takie zestawy ANT+ stick + footpod + adapter do starych iphonów), widzę że podrożały, bo chodzą po 90 zamiast 50 zł.

Generalnie footpod mierzy ścieżkę, jaką porusza się noga, ludzie mówią, że Stryd
  • Odpowiedz