Wpis z mikrobloga

Długo czatowalem na rozpoczęcie sprzedaży mieszkań w interesującej mnie inwestycji i niestety minimalnie się spóźniłem, ktoś mnie ubiegł i zarezerwował mieszkanie na ostatnim piętrze. Muszę się zadowolić mieszkaniem piętro niżej. Dochodzi mi zatem kwestia wygłuszenia sufitu (główny powód dla którego chciałem mieszkanie na ostatnim piętrze). Ma ktoś doświadczenie w tej kwestii? Jak sprawdzają się takie rozwiązania? Jakieś podwieszane sufity?
#mieszkanie #remontujzwykopem
  • 24
@powaznyczlowiek: różne wypadki mogą się zdarzyć. Wichura przyjdzie i dach urwie, albo meteoryt walnie.

No i obecna deweloperka to syf najniższym kosztem dla największej marży, więc pewnie będzie #!$%@? z jakością. Bałbym się xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FLAC: sorry ale straszne głupoty piszesz xD pokaż mi jeden przypadek gdzie wichura zerwała dach z bloku, meteorytu nie komentuje bo rozumiem że to żarcik

Ja mieszkam na najwyższym piętrze od 3 lat i jest zajebiście, nic nie cieknie, nic nie grzeje, nie zamieniłbym się na nic innego
@Armo11: ok, a jak ze skutecznością takiego rozwiązania, w szczególności od hałasów uderzeniowych? Obecnie mieszkam w wynajmowanym mieszkaniu w bloku sprzed kilkunastu lat i słyszę jak ktoś na górze na łóżku siada, a nawet jak telefon zadzwoni. Nie wyobrażam sobie czegos takiego przeżywać w swoim własnym mieszkaniu.
@powaznyczlowiek: Z przeciekaniem dachu nie, ale słyszałem o osiedlach, gdzie są świetliki i te przeciekają nie za 50 lat a w sumie po jednej zimie. Robią się na korytarzu zacieki itp.
No i są jeszcze te mity o tym, że cieplej w lato i chłodniej w zimę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@5684379: o a to druga powszechna głupota o nagrzewaniu się xD między ostatnim piętrem a dachem jest jeszcze przestrzeń i nie ma mowy żeby się coś nagrzewało bardziej niż na innych piętrach - no chyba, że przez ilość dochodzącego światła, którego jest sporo na najwyższym piętrze ale to chyba zaleta a nie wada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@powaznyczlowiek: zima zawsze pizga. ja mieszkam na ostatnim i zima latam w dresie. kolega dwa pietra nizej i pod nim grzeja, nad nim grzeja on ma wszystkie kaloryfery zakrecone i lata w krotkim rekawku. a te wspolczynniki zmniejszajace to niech se ista w dupe wsadzi i podpali.

btw ta pusta przestrzen to jest miod by na partyzanta se elektyke nowa puscic w mieszkaniu xD
@Drmscp: Ja wygłuszyłem sufity w mieszkaniu wełną Rockwool grubości 10cm. Powiem Ci że ciągle słychać jak sąsiad np szura krzesłem po podłodze, jak ktoś chodzi z gołymi stopami. Sufit to płyta żerańska (stare budownictwo). Dużo zależy też od tego co sąsiad nad Tobą będzie miał na podłodze.
@powaznyczlowiek jestem 3 miesiące po odbiorze mieszkania i dopiero zaczynam wykańczanie bo dach przeciekał. Najpierw poprawiał deweloper dach potem osuszał mieszkanie, a na koniec czekałam na deszcz żeby sprawdzić czy nadal coś nie będzie ciekło. Piętro niżej już mieszkają. Także ten..
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Shaunee: i czego to ma niby dowieść - tego, że ostatnie piętro to słaby pomysł, czy tego, że twój deweloper nie potrafi poprawnie wybudować bloku? ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak jak pisałem - fuszery się zdarzają, gdyby w co drugim bloku po 5-10 latach przeciekał dach to ja rozumiem, że coś jest na rzeczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)