Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mam ofertę napisania programu na zamówienie (dokładnie chodzi o prostą grę). Całość będzie realizowana zdalnie i nie mam możliwości spotkania się z tą osobą osobiście. Jak powinna wyglądać wymiana program -pieniądze żeby uniknąć sytuacji że nie dostanę nic za moją pracę, i żeby klient nie myślał że chcę go oszukać? Zaliczka? Może jest jakiś serwis który umożliwi mi coś takiego?
Dodam że oferta dotyczy kodu, nie samego programu więc wpadłem na pomysł wysłania pliku .exe, i kodu do niego dopiero po przelewie, czy to ma sens? Chciałbym żeby całość wypadła jak najbardziej profesjonalnie
#programowanie #kiciochpyta #freelance
  • 4
  • Odpowiedz
@HeroesIV: Niepubliczne repozytorium na githubie/gitlabie dla Ciebie + udostępnienie CD (continuous delivery) dla klienta - żeby widział w którą to stronę idzie i mógł zgłaszać uwagi + bugtracker dla klienta i jego uwag.

Po wykonaniu całości gość dostaje uprawnienia do niepublicznego repozytorium.
  • Odpowiedz
Jeżeli boisz się, że klient mógłby Cię oszukać, a chcesz możliwie najbardziej profesjonalnie podejść do tematu, to podpiszcie umowę. Jeżeli nie masz działalności gospodarczej (a zakładam, że nie masz), to nadal możesz wykonać zlecenie na podstawie np. umowy o dzieło.
  • Odpowiedz
@HeroesIV: w przypadku projektów na zaliczenie gdzie kod źródłowy jest kluczowy to zwykle robiłem tak: zadatek (10-20%); robię całość - wysyłam .exe i czekam na całość kasy i ew. poprawki; po kasie wysyłam kod. Taka wymiana zawsze będzie niekomfortowa dla jednej z dwóch stron więc dobrze jest ustawić to w miarę symetrycznie...
  • Odpowiedz