Wpis z mikrobloga

Co za #!$%@? historia.

W niedzielę w meczu Spal - Napoli zadebiutował w barwach klubu z Neapolu 19-letni ofensywny pomocnik Gianluca Gaetano. Kiedy pojawił się na boisku jego rodzina zaczęła świętować w swoim domu pod Neapolem, puszczali głośno muzykę i odpalili fajerwerki na podwórku. Nie spodobało się to sąsiadom i doszło do kłótni. Jego 67-letnia babcia próbowała załagodzić sąsiedzki konflikt, ale w międzyczasie doznała ataku serca i zmarła. Ja #!$%@?ę, co za #!$%@? start dorosłej kariery.

źródło

#pilkanozna #seriea
Minieri - Co za #!$%@? historia. 

W niedzielę w meczu Spal - Napoli zadebiutował w...

źródło: comment_7gV1j3cqFa4NdtPaCp4KDBOxJVbvCny6.jpg

Pobierz
  • 9
A ja się zawsze zastanawiam czym się różni atak serca od zawału? Czy to tylko ze względu na tłumaczenie z ang (heart attack- często stosowane określenie) czy jak?
zawał dzieje się w mózgu, jest to niedokrwienie które prowadzi do śmierci komórek. Atak serca to odpowiednik w sercu, naczynia krwionośne dostarczające mu krew są zatkane i komórki obumierają.


@bifurkacja: coś mi to nie pasuje. Nie jestem lekarzem i mogę się mylić, ale zawał w mózgu = udar (niedokrwienie mózgu - choćby przez zakrzep), a zawał serca = zawał (niedokrwienie mięśnia sercowego - choćby ze względu na oderwaną blaszkę miażdżycową). Atak