Wpis z mikrobloga

@MGBBR: diesel? W tych astrach były fajne silniki benzynowe, zwłaszcza 1.8.
Po drugie to trochę nie za drogo jak na ten rocznik?
Próg wgnieciony - uszkodzony stały element nadwozia. Będzie rdzewieć.
@MGBBR: 1,3 diesel to ogólnie słabizna - jedynie te 68konne były fajne, ale było ich bardzo mało i jedynie w początkowych latach produkcji. Ogólnie szukaj benzyny w oplu, o niebo lepsza od diesla oplowskiego.
@MGBBR: mam kombi z tym silnikiem, rocznie robię ok. 25 tys. km, mam go ze 3 lata już i co prawda ostatnio regenerowałem turbo (koszt. 900 zł z robocizną), ale poza tym tylko eksploatacja. Nic się nie psuło odpukać. W kombi z full ludźmi na pokładzie i bagażami i włączoną klimą niedomaga - brakuje w trasie mocy, ale do hatchbacka powinno być git.
@MGBBR: wszystko zależy jak były eksploatowane. Mam dwóch znajomych z takimi Astrami - jedna z 2004 roku z silnikiem 1.4, druga z 2006 z silnikiem 1.8. Jedyne co w nich robią to czysta eksploatacja (olej, hamulce, rozrząd).
@MGBBR: kupiłem astrę 1.3 cdti rocznik 2008 ale 5 drzwiową. Dałem za nią 11400 zł ale stan bardzo dobry, przed zakupem stacja diagnostyczna i komp, oprócz tarcz i amortyzatorów w najbliższym czasie nic nie trzeba było robić. karoseria bez korozji. Autko mam prawie rok i jestem mega zadowolony. Mocy czasami brakuje ale na autostradzie przy 130 km/h spalanie około 5 L. Więc przyzwoicie :) A do jazdy po mieście jest wystarczająco
@MGBBR: Jeżeli szukasz wersji GTC albo nawet zwykłej astry to bierz 1.9CDTI 120 albo 150KM.

1.3 CDTI będzie za słabe. Benzyny lubią olej. Sam patrzyłem też na 2.0T. Ja bym brał 1.9CDTI 150KM albo 2.0T.
@MGBBR: w astrach 2.0T i 1.3CDTI (silnik fiata) była skrzynia M32 i M20 ktora jest wadliwa i lubi sobie paść, temat koniecznie do zbadania, mozesz sobie poogladac filmiki o objawach, ogolem jesli szumi na 5 6 biegu albo niepokojaco sie rusza drazek przy dodawaniu odejmowaniu gazu to ja dziekuje :) miałem 2.0T, naprawiałem, przyjemnie nie było, po 4 latach znowu nawrót objawów :)
@MGBBR: Ja mam 1.9 cdti.
Generalnie nie mogę powiedzieć złego słowa o aucie, ale już pora sprzedać i rozejrzeć się za czymś innym bo już mi 5 lat strzeliło z nią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Opel Astra H 2007 1.3 disel 230tyś km cena 11500zł

- Opel
- Opel Astra
- Diesel
- Diesel 1.3
- Opel

@MGBBR: ... uuuh, nie wiem... masz sentyment do tego egzemplarza? Jeździł nim wujek twojego kumpla co ma raka i zrobisz dobrze jego siostrze która ci się podoba?
Jak to tylko jakieś auto tam, to.. nie, to nie.