Wpis z mikrobloga

Wszystko super i fajnie, bo puszki są praktyczne ale czy tylko mi się wydaje, czy przy okazji przerzucania się na nie, nasz kochany KHAFT jeszcze podniósł już i tak #!$%@? wysokie ceny?

Ostatnio zaszedłem do jednego zaprzyjaźnionego sklepu (oni nie wiedzą, że się przyjaźnimy, ale to nieważne ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) i wyszedłem bez piwa. Widziałem jakieś puszki super-ekstra-nachmielonego-IPA z Pinty za prawie 12 zł od sztuki
  • Odpowiedz
@kucorak: Nie wiem... Kolejny raz trafiam na taki wpis i się dziwię. Bo ja już od dawna każde lepsze piwo kupowałem za 10 - 15 zł. Lepsze, czyli jakieś właśnie DDH, jakieś imperialne ipy z dodatkami, bo nie mówię o jeszcze sporo droższych np. Risach. Piwa za 8 zł to na promocji i raczej tych mniej znanych browarów.
  • Odpowiedz
@jamtojest: Ja nie pisałem odnośnie piw o wysokim ekstrakcie, leżakowanych w beczkach czy wyjątkowo udziwnionych przez jakieś dodatki. Te zawsze były drogie i wydaje się to logiczne.

Nie rozumiem natomiast windowania ceny jakiegoś AIPA 15-16 blg tylko dlatego, że wlali je do puszki i wymyślili nową nazwę.
  • Odpowiedz
@kucorak: No niestety - obecnie puszka będzie droższa od butelki. Te instalacje do rozlewu do puszek, z których korzystają browary kraftowe zapewne do demonów wydajności nie należą. Poza tym są one nowe i ich właściciele chcą, żeby jak najszybciej zaczęły się zwracać (to nie są tanie rzeczy). No i Kopyr ostatnio kilka razy wspominał, że ten termokurczliwy rękaw z nadrukiem nakładany na puszkę jest proporcjonalnie bardzo drogi.
  • Odpowiedz