Wpis z mikrobloga

Przyjechaliśmy z dzieckiem do rodziny. Ile to się nasluchalismy zabobonow to nasze.
- MUSISZ miec czerwoną wstazke.
- jak ktoś zauroczy, MUSISZ posmarować dziecku czoło obsikana pielucha.
- jak ktoś zauroczy to trzeba obsypac solą.
- jak płacze- splun po kątach.
I wieeele innych. Serio, ludzie wciąż w to wierzą.
#dzieci #heheszki #truestory
  • 91
  • Odpowiedz
@Qckey: w święta byłam u znajomych i znajoma opowiadała, jak jej mama była "przelewać" dziecko jej kuzynki XDD
Przelewanie polega na tym, że jeśli dziecko nie śpi od dłuższego czasu i ciągle płacze, to trzeba mu przelać nad główką wosk, a kształt pokaże czego się przestraszyło XD I trzeba koniecznie zdążyć zanim dziecko się obudzi, bo inaczej nie działa XD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 176
@Qckey: gdy słyszę ludzi przekazujących sobie takie zabobony, to wcale się nie dziwię, że Zięba zarabia miliony na suplementach, a szczepienia powodują autyzm...
  • Odpowiedz
@Qckey: był gdzieś na kafeterii chyba czy gdzieś genialny wątek o "zauroczenii dziecka". Że będzie miało słone czoło, że pielucha itp. Wszystko to jest śmieszne dopóki się tego nie usłyszy na żywo. Mnie te cuda akurat opisywała znajoma, magister z wojewódzkiego miasta. Że trzeba czoło polizać czy słone itp. Z takim przekonaniem jakby mówiła, że niebo jest niebieskie a woda mokra.
Jedna z bardziej przerażających jakie widziałem do tej pory.
  • Odpowiedz
@Qckey: Czy jeżeli ktoś zauroczy to najpierw trzeba zastosować pieluchę później sól czy może jednak trzeba obie te rzeczy naraz? Można np. posolić pieluchę żeby sobie ułatwić to ściąganie debuffów?
  • Odpowiedz
@Qckey: @bakabayashi: @Zarzadca: @ybila: @kaef_v2: w pierwszej chwili mnie to mocno rozbawiło, po dłuższej chwili zastanowienia jednak jest to dramatem. Scenariusz jak z „dnia świra” jak pierwszy raz oglądasz, to się śmiejesz. Z każdym kolejnym razem coraz gorszy dramat. W naszym kraju nigdy nie będzie „lepiej” skoro ludzie wierzą w takie gusła. Przerażające to.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 31
@Qckey: ostatnio byłem z synem (3 mc) na zewnątrz i czekaliśmy na rozowego. Podchodzi do mnie typowa #madka kolo 30 lat z blizniakami i wywiązuje się taki dialog
- och ile ma syn?
- 3 miesiące
- a moje bliźniaczki maja 9
- acha :)
- a ile syn waży?
- 6kg
- a moje ważą 9, ale pewnie nie śpi w nocy?
- śpi, chodzimy wyspani
- TO PROSZĘ TERAZ
  • Odpowiedz
  • 4
- jak ktoś zauroczy, MUSISZ posmarować dziecku czoło obsikana pielucha.

Ja słyszałem wersje z opierdzianymi majtkami xD
  • Odpowiedz
@kocurowy: Chyba wolałabym zabobony niż zaglądanie ludzi do wózka i komentowanie, że dziecko nie ma czapeczki jak jest +18 :P Nie wspomnę o komentarzach, że dziecko mi wybuchnie jak jem kapustę kiszoną.
  • Odpowiedz