Wpis z mikrobloga

Siema Mirasy i Mirabele!

Wraz z żoną spełniliśmy swoje marzenie - udało nam się kupić ogródek działkowy w mieście. W przystępnej cenie staliśmy się właścicielami w miarę zadbanej działeczki 290m, aczkolwiek altana która tam stoi nadaje się tylko do rozbiórki.
Jako, że posiadam trochę doświadczenia w pracach manualnych, umiem uciąć deskę, wykopać dziurę w ziemi czy wbić gwoździa, to postanowiłem postawić nową altanę/domek... sam ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ten rok przeznaczam na zebranie funduszy, zdobycie know-how, zrobienie projektu, BOM, i co tam jeszcze będzie potrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zakładam tag #szalasnahalas , żeby udokumentować swoją pracę i ułatwić ją przyszłym działkowiczom.
Jeśli jesteś osobą, która mogłaby szepnąć słówko odnośnie konstrukcji domku szkieletowego czy sam jesteś zainteresowany tematem - zapraszam do dyskusji ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
A na koniec, trochę spamu tagami na start i zdjęcie działki sprzed tygodnia :)

#diy #budujzwykopem #rod #altana
źródło: comment_L3W5wFAUe2kogZvnmVIQazkhuQ0lKzpp.jpg
  • 70
@Yerboholik też chyba założę wkrótce konkurencyjny tag, bo właśnie finalizujemy "zakup" działki i już wiemy że altane będziemy próbowali sami stawiać. Również brak prądu i wychodka, jest woda.
Dla zainteresowanych (@VrubeL): Katowice, 490m², 13 500, ale normalna cena to około 24 000.
@Bleck 3 lata temu jak urodzil nam się synek, zakupilismy działkę.
Nie bylo ani wody ani prądu, kilka sosen-nic poza tym.
No i tak się wkrecilem w dzialkowanie ze SAM zbudowalem domek 20m2, rok temu dobudowalem łazienkę 5m2, a wczoraj skończyłem budowę tarasu 20m2.
Oczywiście ogrodzenie, płytki, instalacje elektryczno-wodno-kanalizacyjne nauczyłem się układać.
Jedyne czego nie zrobiłem to dach domku- chciałem blachodachowkę a obróbki itd to nie robota dla kogoś kto nigdy tego
źródło: comment_dDIDcUmhcWFJYNhZIP1fAVdqdjqZs2fI.jpg
@maur dzięki! 6 dni roboty, wszystko sam. Najlepsze było wtarganie podpór konstrukcji dachu na górę. 50kg, 430cm, 15x15cm... Masakra. Dodam, że nie jestem żadnym stolarzem ani kolesiem od budowlanki
@borjaki no tak tylko jedyna zaleta ROD to bliskość.
Poza tym same wady imho.
Kupilem działkę nad Narwią pod wyszkowem. 40 minut od Warszawy. 3200m, 200m do rzeki, 2km do sklepów za 27000. Dzisiaj z wodą, domkiem, trawnikiem itp itd biorę spokojnie 100k. Tylko, że to jest moje a Rodos... No właśnie.
@jaco666b: Rodos masz blisko, często pod blokiem - to możesz sobie rano pójść szczypioru narwać, albo popołudniu pójść poczilować w cieniu drzew. Do tego kosztuje ułamek takiej działki nad Narwią.

Wszystko ma swoje i wady i zalety.
@borjaki no tak tylko jedyna zaleta ROD to bliskość.Poza tym same wady imho.

Kupilem działkę nad Narwią pod wyszkowem. 40 minut od Warszawy.

Ale jakie wady ma ROD?to ze moze kiedys mi go zabiora? No moze tak, ale jak np likwidowali RODy pod S8 to dawali spore odszkodowania.
Do mojego ROD nie ma zadnych roszczen,palnowanej trasy itp wiec spie spokojnie.
A to ze moge sobie na niego dojsc w 10min to wlasnie
@jaco666b
Ale jakie wady ma ROD?to ze moze kiedys mi go zabiora? No moze tak, ale jak np likwidowali RODy pod S8 to dawali spore odszkodowania.
Do mojego ROD nie ma zadnych roszczen,palnowanej trasy itp wiec spie spokojnie.
A to ze moge sobie na niego dojsc w 10min to wlasnie robi cala robote to jest mega plus.
Pod Wyszkow czyli pewnie okolice Łochowa to dojedziesz z Wawy w 40min ale pod warunkiem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PozorVlak: Ty też możesz mieć swoje ( ͡ ͜ʖ ͡)

@mitatuyo: still something, Panie sołtysie

@pan_fenestron: jedna pewna wielka rzecz nadchodzi cyklicznie i nie jest to śmierć xD

@sad_pepe: otóż nie

@Eltomas: nie do konca jestem przekonany o rocznej oplacie, ale zalozenie to ponad 500 zl. Zastanawiam sie nad offgridem, ale co mi po nim poki nie ma na czym go zamontowac...
@Yerboholik ehh przepisy ROD dlugo by opowiadac, ale wazne zebys wzial dobra flaszke i poznal sie z prezesem, zaprosza Cie na dozynki czy tez inna lokalna impreze i wtedy zrozumiesz :). Ale w skrocie to wazne zeby plan domku w teorii byl zgodny zprzepisami. A jak wiemy teoria czasem ma sie inaczej co do praktyki :)
@Yerboholik albo przepis zeby domek od plotu dzialki sasiadujacej stal min w 3m odlgeglosci i 5m od plotu frontowego. Na planie wszystkich dzialek zapewne tak jest ale wystarczy soie przejsc i popatrzyc na nowe domki jak stoja ;)