Wpis z mikrobloga

#przegladsamochodu #skp #mechanikasamochodowa
Co zrobić?
Pojechałem na przegląd, wszystko ok z samochodem ale diagnosta doczepił się do rurek od przewodów hamulcowych osi tylnej. Powiedział, że są mocno skorodowane i nie podbije mi przeglądu. Ok wg mnie to tylko nalot ale pojechałem do mechanika. Mechanik stwierdził że wystarczy oczyścić z rdzy i zabezpieczyć. Ale co najlepsze to uświadomił mi że te rurki są od zawieszenia nivo w które auto jest wyposażone i nie ma wpływu na hamulce. Rurki od płynu hamulcowego idą pod drugim progiem i są w bdb stanie. Jutro jadę na tą stacje, jestem ciekaw co powie diagnosta. W protokole mam wpis o usterce rurek które są sprawne. Jak to dalej rozwiązać?
  • 4
Spoko, tylko co jeśli nadal będzie się upierał że mam te rurki wymienić?? Jechać do innej skp? Już i tak muszę jutro dopłacić do badania, niby jakieś drobne ale dlaczego mam płacić za coś co jest dobre? Kto jest nadzorującym takie stacje?
@maniekdraniek:
Dz.U.2018.0.1990 t.j. - Ustawa z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym:
Art. 83b. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów.
1. Nadzór nad stacjami kontroli pojazdów sprawuje starosta.
2. W ramach wykonywanego nadzoru starosta:
1) co najmniej raz w roku przeprowadza kontrolę stacji kontroli pojazdów w zakresie:
a) zgodności stacji z wymaganiami, o których mowa w art. 83 miejsce badania technicznego pojazdu i finansowanie kosztów badania ust. 3,
b)
Mechanik stwierdził że wystarczy oczyścić z rdzy i zabezpieczyć.


@maniekdraniek: Że co??? Bez obrazy ale lepiej zmień mechanika. Korozja osłabia przewód, staje się cieńszy i może nie wytrzymać ciśnienia płynu hamulcowego, rozwali przewód i stracisz hamulce.