Wpis z mikrobloga

Mirki spod tagu:
#webdev #programowanie #programista15k #webdesign

Przez pewien czas działam na rynku lokalnym ze swoim punktem usługowym i nadszedł czas aby wejść w e-commerce.
Chcę zlecić firmie stworzenie sklepu internetowego:
- będzie na nim kilka tysięcy produktów (oczywiście sam wszystkie będę dodawał)
- strona ma być responsywna
- dobry silnik do wyszukiwania produktów (sugestie, cookies)
- zoptymalizowany pod SEO
- integracja (Ceneo, PayU, Allegro, FB, Google Analytics etc.)
- no i najważniejsze, żeby nie był szablonem innych sklepów

Mój budżet to ok. 5000-7000 zł, czy taki wystarczy?
Teraz pytanie, jakiej firmy szukać? Czy takiej, która tworzy sklepy w Woocomerce, Prestashop itp?
Proszę o sugestie.
  • 13
Mój budżet to ok. 5000-7000 zł, czy taki wystarczy?


@nrvs3: zdecydowanie nie

to jest miesięczny zarobek jednego średniego developera
taki developer nie zrobi w miesiąc wszystkiego, czego oczekujesz
a firma, która go zatrudnia, będzie też chciała na tym zarobić, więc oczywiście cena będzie wyższa niż to, co jemu zapłacą

tak więc totalnie customowe rozwiązanie w tej cenie nie ma opcji

za to dostosowanie woocomerce czy presty ma większe szanse
ale cięzko
@nrvs3: samemu w tej cenie z dodatkowym wsparciem na wyrywki może ogarniesz. Albo "na studenta". Ale profesjonalistów bym nie oczekiwał. Sam szablon dedykowany to 2k w górę + VAT.
Kupisz hosting. Zainstalujesz sklep. Dokupisz pluginy integracyjne i poustawiasz. Zapłacisz studenciakowi za tuning szablonu. Będzie w cenie.
@nrvs3: Tak jak napisał @epi: - twój budżet to miesiąc pracy deva, a do tego taka osoba, uogólniając, nie zna więcej, niż podstaw i takie frazesy jak "zoptymalizowana pod SEO" to często chwyt marketingowy.

Próbowałbym znaleźć kogoś kto dostosuje ci Woo/Prestę i może trafisz na kogoś kto w miarę dobrze i terminowo ogarnie ci to w tym budżecie. Zawsze możesz zainwestować w design strony, żeby główne widoki nie wyglądały tak
@nrvs3 Może film się przyda, na tym kanale jest tez kilka innych filmów o seo, także film "jaki skrypt sklepu wybrać". Gość ma agencje, która pozycjonuje sklepy więc raczej wie co mówi.
t.....2 - @nrvs3 Może film się przyda, na tym kanale jest tez kilka innych filmów o s...
@nrvs3: Presta - niby jest wszystko, ale jak coś trzeba dodatkowego, to płacisz od modułu. Dokumentacja słaba. Przeróbkami musi się zajmować ktoś, kto bardzo dobrze zna Prestę.

Woocommerce - działa na Wordpressie, wszystko zategowuje się wtyczkami które czasami robią więcej złego niż dobrego. Dokumentacja w miarę normalna. I jeszcze co do Woo, to potrzebny jest w miarę mocny serwer, a jako że to ma być sklep, to odpadają wtyczki robiące cache
to jest miesięczny zarobek jednego średniego developera


@epi: Nie ma czegoś takiego jak "średni" developer. Jeżeli firmę stać na płacenie pracownikom po 5k-7k netto miesięcznie, to o ile nie jest to projekt z budżetu państwa, to będzie wymagała aby developer znał się na rzeczy, że będzie po prostu DOBRY, a nie.. hehe średni.

Widać, że jesteś developerem, i dbasz o aurę ich elitarności, jednak inwestorzy i właściciele wartościowych firm nie są
  • 0
@damianooo5 miałem na myśli developera, który nie jest jeszcze seniorem wymiataczem #programista15k ale też już nie jest juniorem. Nie dla każdego spoza branży jest jasne, co to oznacza, więc użyłem określenia potocznego :) A co do Twojego posta, to firmy zatrudniają zarówno seniorów jak i juniorów, bo na jednych i drugich jest zapotrzebowanie w projektach :)
@epi: Lepiej dzielić pracowników na Juniorów, Dobrych i Bardzo dobrych. Bo określenie "średni za 5k-7k" brzmi jak "coś tam umiem, część się douczę, i dostanę 5k do ręki". Później ktoś się naczyta takich komentarzy w necie, przebranżuje się, i będzie oczekiwał stawek względem ego a nie swojej realnej wartości.