Wpis z mikrobloga

  • 63
@united coś Ci się pomyliło. Nie wiem czy wiesz, ale w czasie Powstań Śląskich uczestniczy ( tak jak mój dziadek), walczyli za przyłączeniem Śląska do Polski, a nie do Niemiec.
  • Odpowiedz
@frugom coś Ci się pomyliło. Nie wiem czy wiesz, ale w czasie plebiscytow uczestniczy (tak jak mój dziadek), glosowali za pozostaniem Śląska w granicach Niemiec, a nie przyłączenia do Polski.
  • Odpowiedz
@frugom: i w ogólnym rozrachunku po II WŚ Ślązacy wyszli na tym #!$%@?, bo jakoś tak niedawno nazywano ich piątą kolumną i ukrytą opcją niemiecką.
  • Odpowiedz
@frugom: Zakładając, że mówimy o najpóźniejszym powstaniu w 1921 r., a Twój dziadek miał co najmniej 15 lat, to dzisiaj powinien mieć jakieś 115 lat. To Ty musisz mieć co najmniej jakieś 60 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@United Takich jak ty najbardziej nie szanuję. W sytuacji, gdy lepiej być Polakiem jesteś Polakiem, w sytuacji gdy Niemcem to jesteś Niemcem. Wam Ślązakom wydaje się, że macie dwie narodowości, a tak na prawdę nie macie żadnej. Nie różnicie się pod tym względem wiele od cyganów.
  • Odpowiedz
@frugom: Co ma śmierć Twojego dziadka ma do moich wyliczeń, z których wynika że najprawdopodobniej mijasz się z prawdą. Oczywiście możliwe jest, że np. Twój ojciec urodził się, kiedy dziadek miał 70 lat itd., ale.................( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@wkurzone_grzyby: Nigdy nie mówiłem o sobie że jestem polakiem, wypraszam sobie. A nazywanie ludzi z regionu w którym zaczęła się mała rewolucja przemysłowa po sprowadzeniu na jego teren jednej z pierwszych poza UK maszyn parowych to XD.
  • Odpowiedz