Wpis z mikrobloga

Razem ze @Staszek1994 heheszkowaliśmy w temacie głupich wiadomości w sprawie pożaru w [Rówieńskiej elektrowni jądrowej [wykop mój w tej kwestii]](https://www.wykop.pl/link/4929065/pozar-na-terenie-3-go-bloku-energetycznego-rowienskiej-elektrowni-jadrowej/), nasze żarciki tyczyły się tego, że brakuje w mediach informacji, że szykuje się drugi #czarnobyl , albo jakiejkolwiek informacji o Czarnobylskiej EJ w tej sprawie. No cóż... długo nie trzeba było czekać( ͡º ͜ʖ͡º)
Szkoda, że nie napisali o milionach zabitych i przesiedlonych xD

#ejdlakazdego <- mój tag, nie chcesz czytać jądrowych niusów - czarnolistuj
#heheszki #ukraina #godnoscirozumczlowieka
markedone - Razem ze @Staszek1994 heheszkowaliśmy w temacie głupich wiadomości w spra...

źródło: comment_C8WRaZ9gvX1DVBeD3bDeOAhrCBIqEfkD.jpg

Pobierz
  • 9
@markedone: Wiesz może jakie transformatory używane są w Rówieńskiej? Czy awaria dotyczyła któregoś transformatora służącego do przesyłania mocy do systemu energetycznego czy uszkodzeniu uległ transformator odczepowy, zasilający potrzeby własne?
@w_gs: I ja dziękuję, bo się czegoś dowiedziałem.
Jakbyś chciał żebym poszukał jakiegoś bardziej konkretnego info o tym trafo to proszę przypomnij mi się za tydzień, teraz nie mam możliwości dokładnego przeszumania rosyjskich/ukraińskich internetów.
@markedone: Ciekawe czy tym razem rozeszła się plotka internecie, że trzeba zamykać okna i siedzieć w domu bo skażenie nadciąga do Polski. I że to pewnie info od znajomej w szpitalu/ punkcie badawczym, a władze wszystko ukrywają.